3 zasady, dzięki którym kupisz idealne męskie oprawki

Dobrze dobrane oprawki to coś więcej, niż tylko sposób korekcji wzroku. To dodatek, który podkreśla nasz styl, stanowi ozdobę twarzy i nadaje charakteru każdej stylizacji. Pytanie tylko – jak wybrać okulary, aby czuć się w nich komfortowo i pewnie? Razem z okulistą Tychy z gabinetu Brilliant poznaj 3 niezawodne zasady doboru oprawek, dzięki którym zawsze postawisz na najlepszą opcję.

1. Okulista Tychy: dopasuj oprawki do kształtu twarzy

Aby okulary dobrze leżały na nosie, muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Ważne są tutaj zwłaszcza dwie kwestie, które kryją się pod słowami kontrast i harmonia. Kontrast oznacza, że oprawki lepiej pasują, gdy pozostają w lekkiej opozycji do kształtu twarzy. Według tej zasady, osoby o kwadratowym lub trójkątnym kształcie twarzy powinny wybierać oprawki lekko zaokrąglone, z kolei panowie o okrągłych twarzach te kanciaste i kwadratowe. Najłatwiej mają osoby o owalnym kształcie twarzy – im pasuje większość oprawek.
Inną sprawą jest harmonia, przez którą rozumie się dopasowanie okularów do ogólnych rysów i proporcji. Kierując się tą zasadą, mężczyzna o rozbudowanej twarzy nie powinien wybierać niewielkich, wąskich oprawek, a ten o twarzy drobnej i pociągłej – okularów ciężkich czy przytłaczających.

2. Dobierz rodzaj oprawek do swoich potrzeb

Wybierając okulary, pod uwagę powinieneś wziąć kilka kwestii. Wygoda i komfort noszenia są oczywiście najważniejsze, nie możesz jednak zapomnieć o innych, ale równie ważnych aspektach, jak chociażby styl życia, jaki prowadzisz. Zależy Ci na uniwersalnych okularach, które będą pasować do każdej sytuacji? Postaw na klasyczne oprawki w stonowanych kolorach. Jeśli z kolei chcesz budować mocny wizerunek, wybierz okulary, które pomogą Ci go podkreślić, np. poprzez kolor czy mocne, rogowe ramy. Cenisz sobie oryginalność i zabawę modą? W takiej sytuacji ciekawym wyborem będzie hit ostatnich sezonów, czyli cienkie, metalowe oprawki. Wszystkie te modele znajdziesz u okulisty Tychy, w gabinecie Brilliant.

3. Słuchaj siebie

Biorąc pod uwagę wszystkie zasady, powinieneś wybrać okulary o kwadratowym kształcie, najlepiej w maksymalnie ciemnej tonacji. Zakładasz wybraną parę na nos i… to zdecydowanie nie to. Co więcej, to nie tylko te jedne poprawki Ci nie pasują, ale wszystkie, które są tak ciemne i zdecydowane! Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim – wyluzować.

Pamiętaj, że to TY będziesz nosił swoje okulary, w związku z czym to Ty musisz się w nich najlepiej czuć. Nie zamykaj się więc na jeden model i zamiast tego przymierzaj wszystko, co wpadnie Ci w oko, a co nie zawsze jest zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami doboru oprawek. Nie czujesz się za dobrze w czarnym kolorze? Sprawdź oprawki z motywem szylkretu, który jest niezwykle uniwersalny i doskonale łagodzi wszelkie mocne kształty. Jeśli chcesz mieć pewność, że znajdziesz coś dla siebie, wybierz się do salonu z dużym wyborem oprawek od różnych producentów. Takim miejscem jest optyk Brilliant, dobry okulista Tychy!