Badanie wzroku. Dlaczego jest to tak ważne?

Bezpłatne badanie wzroku

Badanie wzroku. Dlaczego jest to tak ważne?

Ach, widzieć wszystko z głębią i w pełnej ostrości kolorów! Niestety, coraz częściej zdarza się tak, że komfort patrzenia na świat bez konieczności zakładania okularów doceniamy dopiero… gdy te już muszą znaleźć się na naszym nosie. Można tego jednak bardzo łatwo uniknąć. Już teraz dowiedz się, dlaczego warto systematycznie badać swoje oczy i gdzie zrobić to za darmo!

Kiedy wizyta u optyka

Do optyka wybieramy się najczęściej w przypadku, gdy mrużenie oczu – lub czytanie gazety na odległość – zaczyna nam już znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. To błąd! Często bowiem zdarza się, że od pierwszych sygnałów świadczących, że coś jest nie tak, do wizyty u specjalisty, mija nawet… klika miesięcy. Tymczasem problemem staje się nie tylko wada wzroku, ale i towarzyszące jej dodatkowe objawy, jak np. częsty ból głowy czy trudności przy czytaniu. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, systematycznie kontrolować wzrok u sprawdzonego optyka – co najmniej raz do roku, i to niezależnie od naszego wieku. Drugą kwestią jest wdrożenie odpowiedniej drogi korekcji, gdy zostaną wykryte pewne nieprawidłowości. Oczywiście – nie wszystkie wady wzroku da się całkowicie uleczyć. Warto jednak pamiętać, że zdiagnozowanie problemów we wczesnym stadium pozwoli nam zatrzymać ich rozwój, a niekiedy nawet całkowicie je zlikwidować.

Bezpłatne badanie wzroku we wtorki w Optyku Brilliant

Wiemy już, że musimy udać się do optyka. Tylko jak wybrać odpowiedniego specjalistę, u którego nie tylko zbadamy swój wzrok, ale i wybierzemy dopasowaną do naszych potrzeb parę okularów? To wbrew pozorom dość proste zadanie! Decydując się na konkretny salon optyczny, warto przyjrzeć się zarówno sprzętowi, na jakim pracują, jak i zaangażowaniu samych pracowników. I choć i jedno, i drugie znajdziemy w wielu punktach na Śląsku, to tylko w jednym – Optyku Brilliant w Tychach – do tego wszystkiego wykonamy Ci bezpłatne badanie wzroku. Wystarczy, że odwiedzisz nas we wtorek, a wszystko stanie się widoczne jak na dłoni. Zapraszamy!