Optyk Brilliant – Bezpłatne badanie wzroku!

Bezpłatne Badanie wzroku

Bezpłatne badanie wzroku? Zrób je już teraz w Optyku Brilliant!

Chcesz szybko i skutecznie zbadać swój wzrok, ale kolejki u lekarza cię odstraszają? Bez obaw! Kompleksowy zestaw badań wykonać możesz także u optyka lub optometrysty – i to bez czekania na wolny termin. Już teraz sprawdź, gdzie możesz bezpłatnie skontrolować swój wzrok! Okulista to lekarz, do którego zawsze wybieramy się na samym początku. To on przeprowadza rutynowe badanie, a także służy pierwszą pomocą w przypadku nagłych kłopotów ze wzrokiem. Do okulisty udajemy się również z bólem oczu, zaburzeniami widzenia czy jakimikolwiek niepokojącymi objawami. Pamiętajmy, aby nie lekceważyć żadnych meczących symptomów – im wcześniej wybierzemy się do specjalisty, tym lepiej!

Refrakcjonista zajmuje się z kolei wadami refrakcji układu optycznego oka, czyli diagnozuje wszelkie schorzenia takie jak krótkowzroczność czy nadwzroczność. Uprawnienia refrakcjonisty zdobywa się podczas kursów zawodowych lub na dwuletnich, policealnych szkołach optycznych. Oznacza to, że specjalista tego stopnia ma kompetencje aby wypisać nam receptę, ale nie może wykonać żadnych zabiegów medycznych.

O wiele szersze uprawnienia ma Optometrysta. Jest to ekspert z zakresu pomiarów parametrów układu wzrokowego przy pomocy tablic testowych i specjalistycznych urządzeń jak topograf, refraktometr, oftalmoskop czy foropter. Tak – te wszystkie tajemne machiny, jakich używa sie podczas badań, czekają na nas właśnie w jego gabinecie! Optometrysta pomoże nam dobrać odpowiednią drogę korekcji wady oraz, w razie potrzeby, zaproponuje inną pomoc wzrokową (jak np. folie pryzmatyczne czy okulary lornetkowe). U tego specjalisty wykryjemy także schorzenia typu nadwzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm.

W większości gabinetów optycznych na stałe rezyduje okulista oraz optometrysta i to na podstawie przeprowadzonych przez nich badań dobiera się następnie okulary czy soczewki kontaktowe. W Optyku Brilliant w Tychach dysponujemy fachowym zespołem specjalistów z długoletnim stażem – dzięki czemu masz gwarancję najwyższej jakości usług. Dodatkowo, przy wyrabianiu pary okularów lub wyborze soczewek, zapewniamy ci niezbędny zestaw badań całkowicie gratis. Zapraszamy do nas już teraz!