Optyk Tychy przedstawia swoje typy. Damskie oprawki dla owalnej twarzy

okulista_Tychy

Kocie, kwadratowe, druciane, a może… w kolorze kobaltowym? Każdy, kto choć raz stawał przed wyborem odpowiednich dla siebie oprawek wie, jak ciężkie jest to wyzwanie. Dziś zrobimy krótki przegląd oprawek idealnych dla pań z owalną twarzą. Na jaki model postawić, aby czuć się dobrze i komfortowo? Sprawdza to optyk Tychy Brilliant.

Twarz owalna – czyli jaka?

Określenie kształtu twarzy to pierwszy krok, aby wybrać idealne okulary. Oto cechy charakterystyczne dla twarzy owalnej:

brak ostrych rysów,
czoło jest średnio szerokie i zwęża się ku górze,
broda jest zaokrąglona i zwęża się ku dołowi,
twarz jest proporcjonalna.

Kocie oprawki – optyk Tychy radzi

Nie ma chyba drugiego kształtu okularów, który budziłby równie duże emocje. Kocie okulary są nie tylko oryginalne, ale i dość uniwersalne – odpowiednio dobrane wydobędą z każdego kształtu twarzy to, co najpiękniejsze. Posiadaczki owalnych twarzy mogą do woli eksperymentować z „kociakami”, wybierając zarówno mocniejsze wersje, jak i takie z jednym akcentem kolorystycznym nad oczyma. Jeśli kuszą Cię okulary o tym kształcie, to ich największy wybór znajdziesz w salonie Brilliant.

A może transparentne oprawki?

Optyk Tychy przypomina również hit ostatniego sezonu, czyli oprawki wykonane z transparentnego materiału. Nad takim modelem powinny również zastanowić się panie o owalnej twarzy, którym zależy na jej maksymalnym osłonięciu oraz delikatnym, ale ciekawym efekcie wizualnym. Transparentne okulary występują w wielu wariantach kształtowych: od delikatnych i owalnych, przez charakterystyczne „koty”, po standardowe kwadratowe oprawki.

Okulary korekcyjne Ray Ban

Sporo ciekawych propozycji dla kobiet z owalnymi twarzami znajdziemy w ofercie Ray-Ban. To właśnie ta marka wprowadziła na salony ponadczasowy model. Mowa o Aviatorze – czyli okularach przeciwsłonecznych, zaprojektowanych z myślą o amerykańskich pilotach. Dziś Aviatory kupimy nie tylko w wersji standardowej, przeciwsłonecznej, ale i w wariancie korekcyjnym. I to w kilku różnych wersjach kolorystycznych! Nas najbardziej urzekły Aviatorki metalowe, skąpane w srebrze lub złocie – idealnie pasują i do sportowych, i do klasycznych stylizacji. Linia Aviatorów jest jednak dość charakterystyczna i jeśli zależy nam na czymś neutralnym, to ten model może się do końca nie sprawdzić. Wtedy warto zwrócić się w stronę oprawek delikatniejszych, nieco zaokrąglonych, za to wykonanych z podobnych materiałów, czyli z metalu, sprawiającego niemal transparentne wrażenie.