Dbanie o wzrok: postanowienie noworoczne 2020

dbanie o wzrok

Nowy rok rozgościł się na dobre. Z tej okazji wielu z nas przygotowało listę postanowień noworocznych, dotyczących rozmaitych sfer życia – od zdrowia, przez cele zawodowe, aż po samorozwój czy podejmowanie kolejnych wyzwań. Optyk w Tychach zachęca, aby do tej listy dopisać jeszcze jeden punkt, jakim jest dbanie o wzrok. Już teraz sprawdź, jak w 2020 roku cieszyć się pełnym i ostrym wejrzeniem!

Unikaj promieniowania UV

Na zewnątrz pali pełne słońce, a Ty znowu zapomniałeś o swoich okularach przeciwsłonecznych? Nie powtarzaj więcej tego błędu! Dbanie o wzrok latem ma ogromne znaczenie. Promieniowanie UV ma wyjątkowo niekorzystny wpływ na stan oczu. W skrajnych przypadkach może nawet przyczynić się do trwałego uszkodzenia wzroku. Aby tego uniknąć, należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Nie może to być jednak para ze zwykłej sieciówki – takie modele pozbawione są odpowiednich szkieł i filtrów, w związku z czym nie stanowią żadnej ochrony, wiele do życzenia pozostawia także ich oprawa. Zamiast kolejnych, tańszych szkieł, warto wybrać się do okulisty po parę dopasowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz zapewniającą maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV. Takie okulary zakupisz m.in. w Optyku Brilliant.

Zadbaj o swój sen

Optyk w Tychach zauważa, że częste niedosypianie to zmora naszych czasów. Brak odpowiedniej ilości snu wpływa bowiem na każdą sferę naszego życia. Również na kondycję oczu, które stają się przemęczone, przekrwione i wrażliwe. Aby załagodzić te przykre skutki, używamy kropel nawilżających, które owszem, przynoszą ulgę, ale… tylko na krótki moment. Jak więc raz na zawsze rozprawić się z zaczerwienionymi oczami? Tu odpowiedź jest tylko jedna. Jest nią regularny sen, który ma zbawienny wpływ zarówno na jakość widzenia, jak i cały nasz organizm.

Dbanie o wzrok? Tylko przy zdrowej diecie

Jeśli zależy nam na zdrowym ciele, dobrym samopoczuciu i pełnej ostrości widzenia, w naszym jadłospisie powinny znaleźć się składniki bogate w witaminy i minerały. Takim produktem jest m.in. marchewka. Dzięki sporym ilościom witaminy A, warzywo te chroni wzrok przed różnymi zaburzeniami, jak krótkowzroczność czy wysychanie spojówek.