Dlaczego okulary kupujemy wyłącznie u okulisty?

Drogerie, sklepy internetowe czy nawet apteki – to miejsca, które oferują szeroki wybór okularów. Choć modele, jakie tam znajdziemy kuszą ceną i szerokim wyborem kolorów czy wzorów, to jest to opcja dobra jedynie… na chwilę. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśniamy!

Sklep internetowy

Zaskakująco niskie ceny plus szeroki wybór oprawek to oferta, która możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych. Niestety, wiąże się to z pewnym haczykiem. Często bowiem po odebraniu zamówienia okazuje się, że wybrane przez nas okulary wyglądają dobrze jedynie na zdjęciu, bo w rzeczywistości nie wyróżniają się ani solidnym wykonaniem, ani porządnym materiałem. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich sklepów internetowych. Jeśli jednak natkniemy się na taki, gdzie ceny będą zaskakująco niskie, a producent nieznany, to nasza czujność powinna zostać wzbudzona. Oczywiście, nie oznacza to, że każdy ze sklepów internetowych wrzucamy do jednego worka. Uważajmy jednak na witryny, gdzie nie podano szczegółowych informacji na temat parametrów czy danych odnośnie producenta.

Apteka czy drogeria

Okulary kupione w aptece czy drogerii są doskonałym wyborem w momencie, kiedy potrzebujemy doraźnej pomocy optycznej. Zasada jest prosta – używamy, po czym zaraz je wyrzucamy. Niestety, w Polsce wiele osób traktuje okulary tymczasowe jako tańszy zamiennik standardowych okularów. To błąd! Modele zakupione w aptece czy drogerii nie gwarantują bowiem indywidualnego dopasowania do specyfiki wzroku, co oznacza, że mogą nie korygować naszej wady w sposób prawidłowy. Druga kwestia to jakość soczewek okularowych. Materiały używane do produkcji okularów na skalę przemysłową niosą ze sobą ryzyko pęknięcia czy wywołania reakcji alergicznych, co więcej, same soczewki prawie nigdy nie odpowiadają naszej rzeczywistej wadzie wzroku.

Sklepy z tanimi produktami

Jednorazowe okulary spotkamy również na targowiskach czy sklepach z tanimi produktami. Tu obowiązuje taka sama zasada jak w przypadku innych miejsc, która brzmi następująco: parę godzin na zastępstwo – tak, długotrwałe użytkowanie – absolutnie nie!

Okulary to inwestycja nie tylko w komfort życia czy wygląd, ale przede wszystkim w nasze zdrowie. Z tego powodu wybierajmy okulary u sprawdzonych optyków, gdzie czeka na nas szeroki wybór oprawek oraz specjalistyczna obsługa. Jeśli jednak znajdziemy się w sytuacji, gdzie zapomnieliśmy swojej pary z domu, a jest nam ona natychmiastowo potrzebna, to bezpieczniej będzie, jeśli zaopatrzmy się w okulary z drogerii czy apteki. Tylko pamiętajmy, aby je później wyrzucić!