DOBRY OPTYK POMOŻE WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OKULARY

Dobry optyk tychy

JAK WYBRAĆ DOBRE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE?

Wiosna i lato to okres, kiedy oczy potrzebują ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Wymaga to wyposażenia się w dobre okulary przeciwsłoneczne. Istnieje też możliwość zakupu szkieł korekcyjnych z tzw. fotochromem, który również skutecznie ochrania. Jak dopasować najlepsze rozwiązanie?

DOBRY OPTYK TYCHY POMOŻE WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OKULARY

Okulary należy dobierać nie tylko pod kątem zgodności z obowiązującą modą, ale także dopasowywać je do kształtu twarzy. Źle dobrane mogą sprawić, że będzie wyglądać ona nieproporcjonalnie. Należy także zwracać szczególną uwagę na to, by posiadały odpowiedni stopień ochrony przeciw słońcem, tzw. polaryzację. Należy bezwzględnie wystrzegać się tanich okularów przeciwsłonecznych dostępnych na bazarach i stoiskach z tanimi okularami, które pojawiają się w lecie na ulicach miast. Najlepiej jest więc skorzystać z usług profesjonalistów. Jeżeli interesuje cię renomowany salon optyczny Tychy mogą pochwalić się specjalistami w dziedzinie optyki. Kupując okulary w takim salonie możesz mieć pewność, że posiadają one prawdziwą polaryzację, a nie jedynie barwiony plastik.

DLACZEGO NALEŻY TAK DOKŁADNIE DOBIERAĆ OKULARY PRZECIWSŁONECZNE?

Oczy to bardzo wrażliwe narządy, które podatne są na uszkodzenia powodowane przez promieniowanie słoneczne. W czasie letnich dni pod żadnym pozorem nie powinno się wychodzić z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Należy także zatroszczyć się o wysoką jakość tego akcesorium, by mieć pewność, że skutecznie zabezpieczy wzrok. Tanie okulary z supermarketów nie tylko nie pomogą, ale mogą wręcz zaszkodzić!