Mity na temat ochrony wzroku. Wyjaśnia dobry okulista Tychy

dobry okulista tychy

Nie siedź za blisko telewizora, uważaj przy patrzeniu bezpośrednio w słońce, nie używaj soczewek kontaktowych, bo „rozleniwiają” wzrok… Kto z nas choć raz nie zetknął się z takim stwierdzeniem? Dziś dobry okulista Tychy z Salonu Optycznego Brilliant rozprawi się z najpopularniejszymi mitami na temat naszych oczu. Co jest prawdą, a co tylko powielanym przez lata hasłem, bez żadnego pokrycia w rzeczywistości? Sprawdź to razem z nami!

 

MIT: Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera lub telewizora niszczy wzrok

FAKT: Nie można z całą pewnością stwierdzić, że długotrwała praca przy komputerze czy oglądanie telewizji jest jednoznaczne z problemami ze wzrokiem. Z całą pewnością jednak takie aktywności męczą nasz wzrok, co z kolei objawia się właśnie pewnym dyskomfortem podczas widzenia. Podobnie z czytaniem przy przytłumionym świetle, które choć może przyczynić się do nadwyrężenia oczu, to jednak ich trwale nie uszkadza.

 

MIT: Noszenie soczewek jest szkodliwe dla oczu

FAKT: Soczewki kontaktowe to nie tylko w pełni bezpieczna, ale i komfortowa alternatywa dla niemal każdej osoby noszącej okulary. Obecne na rynku znajdziemy wiele rodzajów szkieł, dzięki czemu każdy wybierze dogodną dla siebie opcję. Aby jednak ta droga korekcji była optymalna, musi być odpowiednio dobrana. W tym celu wybierzmy się do dobrego okulisty (Tychy, Katowice, itp.), który na podstawie badań i naszych preferencji dopasuje najlepsze rozwiązanie.

 

MIT: Istnieją ćwiczenia, dzięki którym można zredukować wadę wzroku do minimum

FAKT: Znane są ćwiczenia, które wspomagają nas w walce o ostre i precyzje widzenie. Z całą pewnością nie istnieje jednak system treningów prowadzący do całkowitego „wyleczenia” oczu – bez udziału okularów, soczewek czy ingerencji chirurgicznej. Walkę o zdrowy wzrok powinniśmy więc zacząć od wizyty u dobrego okulisty (Tych, Katowice, itp.) – co więcej, to właśnie ten specjalista podpowie nam także w zakresie ćwiczeń oczu.