Modne oprawki wiosna 2018. Oto nasze propozycje

Dobrze dobrane okulary nadają uroku, podkreślają charakter i są kropką nad i w naszych codziennych stylizacjach. Oto modne oprawki, idealne nie tylko na wiosnę 2018, ale… na całe lata! Może znajdziesz spośród nich swoją wymarzoną parę?

Metalowe oprawki

Vintage oprawki powróciły! Metalowe okulary, najczęściej o okrągłym kształcie, to hit ostatnich miesięcy. I nic dziwnego – pasują do niemal każdego kształtu twarzy oraz różnych stylizacji. Ich dużą zaletą jest także fakt, że choć mają swój „charakterek”, to nie są dominujące i nie zasłaniają naszych atutów. To wygodne rozwiązanie dla osób ceniących zarówno elegancję, jak i komfort użytkowania oraz ponadczasowość designu.

Zanim jednak zdecydujemy się na ten model, warto zasięgnąć rady specjalisty, szczególnie w kwestii optymalizacji szkieł. Same oprawki są bowiem dość cienkie, stąd jeśli mamy poważną wadę wzroku i grube szkła, to warto dobrać do nich specjalne soczewki wysokoindeksowe.

Modne oprawki na wiosnę 2018? Aviatorki!

Niegdyś aviatorki kojarzyły nam się wyłącznie z lotnictwem i szelmowskim uśmiechem Toma Cruise’a. Dziś przeszły jednak lekki lifting i zamiast w odsłonie przeciwsłonecznej, coraz częściej występują w metalowej, lekkiej wersji, idealnej do chodzenia na co dzień. Co więcej, są niezwykle uniwersalne – sprawdzą się u pań i panów – i występują w kilku wersjach kolorystycznych. Szukasz dyskretnych, ale charakterystycznych oprawek? Postaw właśnie na model aviator! Nas najbardziej urzekły damskie aviatorki w odcieniu różowego złota, które przepięknie podkreślają wszystkie atuty twarzy.

Przeźroczyste oprawki

Każdy, nawet najbardziej klasyczny model okularów zyska zupełnie nowego wymiaru, jeśli postawimy na przezroczysty materiał. Dobrym przykładem są tu kocie oczy. W standardowym, czarnym wydaniu „koty” mogą być zbyt ciężkie dla pań o delikatnym typie urody. Przezroczyste oprawki szybko jednak likwidują ten problem – zachowujemy bowiem charakterystyczny kształt, ale dzięki przezroczystym oprawkom cieszymy się lekkością formy.