Oczy jesienią. Zadbaj o wzrok z okulistą Tychy

Oczy jesienią. Zadbaj o wzrok z okulistą Tychy

Nadszedł czas chłodniejszych wieczorów i spacerów wśród szeleszczących liści. Jesień, choć piękna, nie pozostaje jednak bez znaczenia dla naszego organizmu, w tym również oczu. Jak dbać o wzrok jesienią? To sprawdza dla was polecany okulista Tychy z gabinetu Brilliant.

Jesienna dieta dla oczu

Jesienią wybór świeżych warzyw i owoców jest znacznie utrudniony. Pomimo ograniczonego dostępu do tych smakołyków powinniśmy zadbać o to, aby te systematycznie pojawiały się w naszym jadłospisie – czy to w formie obiadu, przekąski czy dodatku do śniadania. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza produkty bogate w antyoksydanty, jak luteina, pełniąca również funkcję naturalnego filtru ochronnego dla oczu, i zeaksantyna. Tę pierwszą znajdziemy m.in. w borówkach, jagodach, rabarbarze, szpinaku, kapuście, brukselce, groszku, cukinii oraz w żółtku jaj, występuje także w formie suplementów. Niedobór luteiny może doprowadzić do rozwoju wielu chorób wzroku, w tym zwyrodnienia plamki żółtej, jaskry czy zaćmy.
Niezmiernie ważnym aspektem jesiennej diety są również witaminy. Jeśli więc chcemy cieszyć się ostrym, zdrowym wzrokiem do swojej diety powinniśmy włączyć także produkty bogate w witaminy A oraz E.

Zadbaj o nawilżenie

Jesień to pora, która jak żadna inna sprzyja spędzaniu czasu w ciepłych, jasno oświetlanych wnętrzach. Niestety, takie warunki nie pozostawiają bez znaczenia dla naszych oczu. W obliczu takich okoliczności mogą stać się one nadwrażliwe, łzawiące i zaczerwienione. W jaki sposób możemy im przynieść ulgę? Najlepszym wyborem będzie stosowanie sztucznych łez, które nawilżą oczy i zapobiegną uczuciu zmęczenia- także w przypadku, gdy nosimy soczewki kontaktowe. Dbajmy także o to, aby pomieszczenia, w których przebywamy, były systematycznie wietrzone.

Okulary przeciwsłoneczne u okulisty Tychy

Nie zapominajmy również o ochronie przed promieniami UV! Szkodliwe promieniowanie grozi nam niezależnie od pory roku. Jeśli tylko mamy taką możliwość, zakładajmy dopasowane do naszych potrzeb okulary przeciwsłoneczne. Jeśli nie masz jeszcze swojej wymarzonej pary, zapraszamy do polecanego okulisty Tychy z Gabinetu Brilliant.