Oczy podczas upałów. Na co zwrócić uwagę?

dobry okulista tychy

Słońce, wiatr we włosach, piękna pogoda – czy istnieją lepsze wakacyjne okoliczności? Zanim jednak zaczniemy się cieszyć takimi urlopowymi warunkami, warto zwrócić uwagę na ochronę naszego wzroku. Jakie okulary wybrać oraz jak dbać o oczy podczas upałów? Sprawdź to razem z dobrym okulistą Tychy.

 

Słońce a nasze oczy

Długotrwałe przebywanie na pełnym słońcu to wyzwanie dla całego naszego organizmu. Dla oczu może być jednak wyjątkowo groźne – szczególnie promieniowanie UVB, które ma niszczący wpływ na rogówkę oraz soczewkę. Jest to bowiem wyjątkowo delikatna część naszego organizmu, której uszkodzenie może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, takich jak np. zaćma.

 

Okulary przeciwsłoneczne? To podstawa!

Tak jak przed wyjściem na słońce powinniśmy pamiętać o posmarowaniu się filtrem, tak samo naturalne powinno być dla nas założenie okularów przeciwsłonecznych. Tu jednak pojawia się pewien problem. Często bowiem nie przywiązujemy wielkiej uwagi do okularów, w rezultacie czego zamiast ich właściwościami, kierujemy się kwestiami takimi jak wygląd czy cena. Tymczasem najważniejszy jest filtr UV oraz certyfikaty potwierdzające, że wybrany przez nas model gwarantuje nam 100% bezpieczeństwa.

Aby mieć pewność, że nasze okulary spełnią wszystkie te wymagania, wybierzmy się do salonu optycznego. To właśnie tam – a nie w sklepie czy np. na deptaku – czeka na nas specjalista, który pomoże dobrać okulary idealne do naszych potrzeb i preferencji. Na Śląsku okulary przeciwsłoneczne wybierzemy np. u dobrego okulisty Tychy Briliant.

 

Nie zapominajmy o dodatkach

Kapelusz, czapka z daszkiem – to element obowiązkowy podczas wakacyjnych upałów. Co istotne jednak, nakrycie głowy nie jest ważne tylko ze względu na ochronę przed udarem. Daszki chronią także nasze oczy przed nadmierną ekspozycją na słońce czy wiatrem, dzięki czemu nie czujemy później dyskomfortu. Warto zadbać także o odpowiednie nawilżenie oczu. W tym pomogą nam m.in. specjalne krople niwelujące poczucie nieprzyjemnego uczucia zmęczenia.