Okulary dla dzieci Tychy. Jak przygotować się na powrót do szkoły?

okulary dla dzieci tychy

Nastał wrzesień – a wraz z nim wzmożony czas nauki, korzystania z komputera czy przesiadywania nad pracami domowymi. To także okres, kiedy oczy uczniów narażone są na najwięcej szkodliwych bodźców. Jak więc zadbać o wzrok naszych pociech, aby mogły odczytywać nawet najmniejsze litery zapisane na tablicy i, co się z tym wiąże, jak dobrać okulary dla dzieci? Tychy Optyk Brilliant podpowiada!

Odpoczynek to podstawa

Kiedy dziecko wpada w wir nauki, czasem trudno przypilnować, aby przestrzegało wszystkich zasad higieny pracy. Musimy jednak pamiętać, że jest to bardzo ważne – i kiedy tylko mamy okazję sprawdzajmy, czy nasza pociecha robi niezbędne przerwy. Jak dokładnie powinny one przebiegać? Zadbajmy o to, aby nasze dzieci co pół godziny odpoczywały przez 5 minut. Najlepiej, gdy zrobią wtedy kilka przysiadów, poświęcą go na krótką drzemkę, coś przekąszą lub zmienią miejsce do nauki.

Okulary dla dzieci Tychy – kiedy kupić?

Zauważyłeś, że Twoje dziecko coraz częściej mruży oczy, a może boli go głowa i narzeka, że nie widzi tego, co zostało zapisane na tablicy? To może być sygnał, że dzieje się coś ze wzrokiem. Początek semestru to najlepszy czas, aby wybrać się do okulisty i nowy rok rozpocząć już odpowiednio przygotowanym – czyli z korekcją na nosie.

Okulary dla dzieci (Tychy Optyk Brillant to miejsce, gdzie możemy je nabyć) muszą wyróżniać się nie tylko odpowiednią jakością wykonania, ale i specjalnym dostosowaniem do dziecięcych zwyczajów. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim, zmiany w kształcie – okulary dla dzieci muszą sprawdzić się zarówno podczas szalonej zabawy, jak i nauki, stąd tak ważna jest ich opływowa i wzmocniona konstrukcja. Druga kwestia to materiał, z jakiego są wykonane. Pamiętajmy bowiem, że okulary przeznaczone dla najmłodszych nie mogą być za ciężkie, ani zbyt delikatne.

Okulary dla dzieci Tychy a okulista

Jako rodzice pamiętamy o wywiadówkach, zadaniach czy sprawdzianach. Do tej listy powinniśmy dodać także systematyczne wizyty u okulisty – szczególnie w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które narażone są na wiele szkodzących wzrokowi czynników. Według specjalistów, dziecko w wieku szkolnym powinno badać wzrok nie rzadziej niż co pół roku. W przypadku, gdy nie stwierdzono żadnych kłopotów, badanie okulistyczne wykonuje się minimum raz w roku.