Okulary dla kierowców. Wykonaj je w Optyku Brilliant w Tychach

okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców. Wykonaj je w Optyku Brilliant w Tychach

Nasz niezastąpiony samochód, pusta droga i… doskonała ostrość widzenia, oczywiście dzięki odpowiednio dobranym okularom. Zapomnij o dyskomforcie związanym z nieostrym, zamazanym obrazem – specjalne szkła okularowe dla kierowców raz na zawsze polepszą Twój komfort widzenia, przemieniając każdą przejażdżkę w przyjemność. Zamów je już teraz u Optyka Brilliant w Tychach!

Soczewki okularowe dla kierowców

Masz kłopot z ostrością widzenia podczas jazdy, nie dostrzegasz wszystkich szczegółów na drodze, a może przejażdżka po zmierzchu z okularami na nosie stanowi dla Ciebie wyzwanie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, może to oznaczać, że potrzebujesz zmiany swoich dotychczasowych szkieł. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że okulary przeznaczone do codziennego użytkowania, mogą podczas jazdy wydać się niewystarczające – szczególnie, że w trakcie podróży samochodem jesteśmy narażeni na wiele bodźców zewnętrznych oraz uciążliwe refleksy świetlne. Czy zatem kierowcy z wadą wzroku muszą pogodzić się z pewnymi niedogodnościami? Absolutnie nie! To właśnie z myślą o wszystkich osobach ceniących wygodę podczas prowadzenia samochodu powstały soczewki okularowe gwarantujące poprawę kontrastu oraz lepszą widoczność szczegółów – szczególnie po zmroku. Co więcej, szkła redukują szkodliwe odblaski. Odblaski będące jednym z największych wrogów bezpiecznej jazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy nie tylko szerokie pole widzenia, ale i gwarancję odpowiedniej ostrości, i to niezależnie od panujących na drodze warunków. Soczewki tego typu dostępne są zarówno w wersji jednoogniskowej, jak i progresywnej.

Przejrzystość w każdych okolicznościach

Zapewne nasz to uczucie, kiedy pomimo pozornie dobrych warunków, ostre światło słoneczne ogranicza Twoje pole widzenia. Ten problem da się w bardzo prosty sposób rozwiązać – wystarczy postawić na szkła z technologią ochrony przed słońcem. Na czym polega ich fenomen? Soczewki aktywują się za szybą samochodu – przyciemniają się wówczas do poziomu 50%, podczas gdy na zewnątrz osiągają zabarwienie jak zwykłe soczewki przeciwsłoneczne. Zapewniają również 100% ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Co ciekawe, takie szkła doskonale sprawdzą się nie tylko w ostrym słońcu. Egzamin zdadzą także o zmierzchu oraz w słabo oświetlonych obszarach, jak np. leśne drogi. Martwisz się, że szkła dla kierowców sprawdzą się tylko podczas jazdy samochodem? Nic bardziej mylnego! Soczewki okularowe tego typu doskonale spełnią swoje zadanie i za kółkiem – także kiedy zasiadamy za nim tylko od święta – i podczas wykonywania codziennych czynności.