Okulary fotochromowe – idealne dla zmiennego oświetlenia

Okulary fotochromowe Tychy

Jeżeli często przebywasz w miejscach nasłonecznionych, a jednocześnie masz wadę wzroku wymuszającą stosowanie szkieł korekcyjnych, możesz mieć problem. Noszenie dwóch par okularów – jednej standardowej, drugiej przeciwsłonecznej – jest niewygodne. Jak rozwiązać ten kłopot?

Soczewki do pary z okularami?

Teoretycznie rozwiązaniem problemu może być sięgnięcie jednocześnie po soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Te pierwsze w wersji korekcyjnej, te drugie neutralne, służące tylko osłonięciu wzroku przed słońcem. Jest to dość wygodne, ale nie każdy lubi nosić soczewki. Co można stosować zamiast łączenia szkieł kontaktowych z okularami przeciwsłonecznymi?

Okulary fotochromowe

Ciekawym wynalazkiem, istniejącym już ponad pół wieku, ale nadal mało rozpowszechnionym, są tak zwane fotochromy, czyli okulary fotochromatyczne. Posiadają one właściwości, które sprawiają, że pod wpływem światła stopniowo ciemnieją, a z kolei przy mniejszym naświetleniu znów stają się przejrzyste.

Dlaczego okulary fotochromowe są wygodne?

Przede wszystkim ze względu na to, że nie trzeba kupować osobnych szkieł do chodzenia wiosną i latem na otwartej przestrzeni. Warto przy tym zwrócić uwagę na pewną istotną cechę fotochromów – reagują one na światło naturalne, natomiast na sztuczne nie. Trzeba jednak pamiętać, że choć okulary fotochromowe działają w różnych warunkach i dopasowują się do potrzeb, zmiana ta chwilę trwa.

Dla starszych i dla młodszych

Warto zauważyć, że okulary fotochromowe są odpowiednie dla wielu grup. Osoby starsze docenią je ze względu na płynną możliwość dostosowania do różnego poziomu nasłonecznienia. Z drugiej strony, choć zazwyczaj fotochromy są kojarzone właśnie ze starszymi, przydatne mogą być również dla osób znacznie młodszych – chociażby ze względu na wspomnianą już możliwość łączenia ich z soczewkami kontaktowymi.

W Tychach o dobór okularów fotochromowych można dobrać m.in. pod adresem:

Optyk Brilliant
Al. Bielska 69
43-100 Tychy (obok przystanku)