Okulary przeciwsłoneczne idealne dla Twoich potrzeb

Okulary przeciwsłoneczne

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to ponadczasowy dodatek do praktycznie każdego stroju – poczynając od wytwornych garniturów, aż po luźną stylizację. Musimy jednak pamiętać, aby wybrana przez nas para było nie tylko twarzowa, ale i dopasowana do potrzeb oczu. W jaki sposób? Podczas poszukiwań modelu idealnego należy zwrócić uwagę na jedną niezmiernie istotną kwestię – rodzaj filtru, w jaki wyposażone są jego soczewki. Oto kilka wskazówek od Optyka Brilliant w Tychach!

Kiedy najczęściej korzysta się z okularów przeciwsłonecznych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – z okularów przeciwsłonecznych można korzystać… zawsze. Nie ma bowiem ram określających, że okulary przeciwsłoneczne należy nosić tylko latem, choć niewątpliwie to właśnie w tym okresie są one najpopularniejszym dodatkiem. Niestety, z tego względu okulary często traktowane są jedynie w kategorii kilkutygodniowej ozdoby, całkowicie obojętnej dla naszych oczu. To błąd – nie zwracanie uwagi na obecność filtrów UV może w przyszłości negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Dlaczego powinniśmy chronić oczy?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) działa niekorzystnie na cały nasz organizm – w tym również wzrok. Szczególnie niebezpieczne są promienie UVA i UVB, które mogą wywoływać:

  • zapalenie spojówek i rogówki (swędzenie, pieczenie oka, światłowstręt, zaczerwienienie),
  • uszkodzenie rogówki,
  • zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę (zmętnienie soczewki oka).

Warto pamiętać, że promieniowanie UV jest obecne nie tylko w słoneczną pogodę, ale i w pochmurne dni.

Równie ważną kwestią co sama obecność filtra UV jest jego kategoria. Co to dokładnie oznacza? To właśnie od filtru zależy ilość przepuszczanego przez soczewki światła. Kategorię 1 i 2 wybieramy w przypadku, kiedy planujemy nosić okulary w pochmurne dni, przy słabym oświetleniu lub miejscach o stałym, umiarkowanym naświetleniu. Jeżeli jednak mają to być okulary głównie do prowadzenia samochodu lub podobnych zastosowań, warto wybrać kategorię 3. Z kolei kategoria 4 będzie idealna dla osób, które w swoich okularach zamierzają chodzić po górach, jeździć na nartach lub spędzić urlop nad morzem.

Okulary przeciwsłoneczne w Salonie Brilliant

Poszukujesz okularów idealnych? Oto kilka propozycji szkieł, które znajdziesz w Optyku Brilliant w Tychach!

  • Soczewki polikarbonowe stanowią doskonały wybór dla pasjonatów dwóch kółek. Cenione są zarówno za niezwykłą wytrzymałość, jak i lekkość oraz dużą tolerancję na wysoką temperaturę. Dodatkowo, soczewki tego typu oferują 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W tej kolekcji szczególnie wyróżniają się modele z wymiennymi soczewkami, które dobiera się odpowiednio do stopnia naświetlenia. Zaskoczony? Kolor szary sprawdzi się przy pełnym słońcu, soczewka pomarańczowa – przy słabszym oświetleniu, z kolei model bezbarwny pomoże po zmroku oraz ochroni przed wiatrem. Inną, choć równie interesującą formą, są modele skierowane do osób z wadą wzroku. Na czym polega ich wyjątkowość? Produkty z tej kolekcji wyróżniają się dodatkową wkładką na soczewkę korekcyjną – zamontowaną od wewnętrznej strony szkła.
  • Kochasz aktywnie spędzać czas, a przy tym cenisz sobie komfort widzenia podczas jazdy? Soczewki polaryzacyjne TAC to idealny wybór dla ciebie! Model ten skutecznie blokuje odblaski powstające na skutek odbijania się światła od płaskiej oraz gładkiej powierzchni, dzięki czemu zapewnia przejrzystość obrazu i 100% ochronę przed promieniowaniem UV.
  • Flash Mirror czyli tzw. „lustrzanka”, to powłoka oparta na technologii stosowanej przez NASA w kamerach i teleskopach, która redukuje ilość światła wpadającego przez soczewki o 10-60%. Dzięki tej właściwości okulary tego typu są niezastąpione w skrajnych warunkach pogodowych. Co ciekawe, lustrzanki są „lustrami” tylko w jednym kierunku – szkła działają bowiem jak lustra weneckie.
  • A może coś innowacyjnego? Powłoka w technologii Mirror HD selektywnie filtruje niebieskie światło, co gwarantuje ostry obraz, maksymalną ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem oraz komfort patrzenia. Skuteczną blokadę intensywnych odbić światła gwarantują także szkła oznaczone jako Antireflex. Taka powłoka optyczna sprawia, że zwiększa się przejrzystość widzenia

Poszukiwania idealnej pary okularów mogą przyprawić o zawrót głowy. Bez obaw! W Optyku Brilliant w Tychach gwarantujemy szeroki wybór wyjątkowych oprawek oraz szkieł, którym nie straszna jest żadna pogoda. Oferujemy ci nie tylko najwyższej jakości produkty, ale i profesjonalne doradztwo. Razem z nami zobaczysz wszystko w różowych – i nadzwyczajostrych – barwach. Zapraszamy!