Oczy u okulisty. Zbadaj wzrok w Tychach

optyka brilliant w tychach

Oczy u okulisty. Optyka brilliant w tychach

Zachód słońca, uśmiech dziecka, obraz, którego kompozycja zachwyca nas bez reszty. To właśnie dzięki oczom możemy bez przeszkód obserwować piękno otaczającego nas świata. Warto więc o nie choć trochę zadbać – i to nie tylko wybierając się od czasu do czasu na wizytę do dobrego okulisty. Oto garść wskazówek od optyka Brilliant w Tychach, dzięki którym zobaczysz… zdrowiej.

1. Dieta to podstawa

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. To niepodważalny fakt – zbilansowana i zdrowa dieta jest bowiem podstawą do harmonijnego działania całego organizmu, w tym również oczu. Co zatem jeść, aby życie nabrało kolorów, a wzrok nigdy nie stracił ostrości? Specjaliści w tej kwestii są zgodni – w diecie sokolego oka powinny pojawić się przede wszystkim produkty bogate w witaminę C i E, a także cynk oraz kwasy omega 3.

2. Mała przerwa, duży efekt

Wielogodzinna praca przy komputerze to znak naszych czasów. Niestety – taka forma aktywności nie pozostaje obojętna dla naszych oczu. Aby więc zachować ostrość widzenia na dłużej, eksperci zalecają systematyczne robienie sobie przerw czy przyglądanie się przez parę chwil oddalonym od nas obiektom. W sytuacji, gdy nasze oczy wykazują szczególne oznaki zmęczenia, nie zaszkodzi także użycie kropli nawilżających czy specjalnych okładów.

3. Kontrola u lekarza

Systematyczne odwiedziny dobrego okulisty to podstawa – i to także w przypadku, gdy wydaje się, że z naszym wzrokiem jest wszystko w porządku. Podczas kontrolnej wizyty specjalista oceni stan oczu, a także, w razie potrzeby, zaproponuje możliwie jak najlepszą drogę korekcji ewentualnej wady. Dla nas to tylko chwila spędzona w gabinecie, a dla naszych oczu – szansa na całkowite wyeliminowanie rozwijającego się defektu. Ważne jednak, aby wybrać doświadczonego, dobrego okulistę, który szybko zdiagnozuje problem. Specjalistę z tego zakresu znajdziemy m.in. w Tychach.

4. Liczy się oświetlenie

Akcja książki wciągnęła cię do tego stopnia, że słońce zdążyło już schować się za horyzontem? Skąd my to znamy! Warto jednak pamiętać, że czytanie w półmroku lub przebywanie w źle oświetlonych pomieszczeniach to pierwszy krok do rozwoju wad wzroku i kłopotów z zamazującymi się kształtami, tak powszechnymi przy krótkowzroczności. Sposób? Dbać o odpowiednie oświetlenie swojego miejsca pracy i unikać czytania w półkroku – nawet, gdy książka nie pozwalała na chwilę wytchnienia. Warto także zasięgnąć rady dobrego okulisty, który podsunie najlepsze rozwiązania. Fachowe doradztwo w tej dziedzinie z pewnością uzyskamy w wielu gabinetach na Śląsku, w tym w optyku Brilliant w Tychach.