Powłoki soczewek. Wybierz idealną opcję cz.2

Powłoki soczewek

Powłoki soczewek. Wybierz idealną opcję cz.2

Pełna ostrość widzenia w każdych warunkach? Choć takie hasła kojarzą nam się zazwyczaj z szkłami kontaktowymi, to współczesne soczewki okularowe wcale nie zostają w tyle – a to wszystko dzięki uszlachetniającym warstwom nanoszonym na ich powierzchnię. Na jakie właściwości powłok zwrócić zatem uwagę, aby cieszyć się pełnym komfortem widzenia?

Właściwości antystatyczne

Powierzchnia okularów narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jednym z takich najbardziej uciążliwych są jednak pyłki i kurz, które osiadają na naszych szkłach, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Masz dość nieustannego przecierania okularów? Postaw na powłoki o właściwościach antystatycznych, które dzięki innowacyjnej technologii tworzącej warstwę przewodzącą, nie elektryzują się – a co się z tym wiąże, nie przyciągają kurzu.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Niemal wszystkie soczewki okularowe już na starcie chronią oczy przed promieniami UV. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że ta „obronna” warstwa nałożona jest jedynie na wierzch – podczas gdy nasze oczy drażnią refleksy słoneczne i ultrafioletowe odbijające się od wewnętrznej, niezabezpieczonej strony. Rozwiązanie? Tylko jedno – specjalne powłoki antyrefleksyjne, gwarantujące również 100% bezpieczeństwo przed niepożądanym działaniem UV. Okulary z takimi szkłami specjaliści polecają zarówno osobom dużo przebywającym na dworze, jak i tym szczególnie wrażliwym na światło słoneczne.

Właściwości utwardzające

Codzienne korzystanie z okularów może dać im nieźle w kość. Upadki, nieprawidłowe czyszczenie, odkładanie szkłami do dołu – czynników, które wpływają na żywotność naszych soczewek, jest całkiem sporo. Jak zatem do zera zniwelować ryzyko zniszczeń? Tutaj z pomocą przychodzą specjalne powłoki utwardzające, które doskonale współgrają z warstwą antyrefleksyjną – a przy tym zapewniają odporność przed ewentualnymi zarysowaniami.

Szukasz swojej pary idealnej, ale już straciłeś nadzieję? Bez obaw! W Optyku Brilliant w Tychach czeka na Ciebie niezwykle szeroki wybór oprawek renomowanych producentów oraz najnowszy sprzęt do badania wzroku, dzięki któremu dopasujesz szkła do swoich indywidualnych potrzeb. Przyjdź i zobacz świat w zupełnie nowym świetle!