Praca przed komputerem

Optyk Brilliant

Praca przed komputerem. Dlaczego potrzebujesz do tego okularów?

Zdarza się, że realizacja pewnych projektów wymaga od nas wielogodzinnych posiedzeń przed komputerem czy tabletem. Niestety – choć najbardziej liczą się efekty pracy, to ryzyko w postaci ewentualnych problemów ze wzrokiem może nieco zepsuć ten sukces. Pracujesz przed komputerem i nosisz okulary na co dzień, a może w ogóle nie korzystasz z tej opcji korekcji? Już teraz poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w specjalne szkła, chroniące nasze oczy przed niebieskim światłem!

Niebieskie światło – co to jest?

Niebieskie światło, zwane również światłem widzialnym o wysokiej energii, towarzyszy nam nieustannie – jest bowiem obecne w świetle dziennym, przez co wpływa na regulację cyklu dobowego. Taki rodzaj blasku emitują także ekrany laptopów, smartfonów oraz tabletów. I o ile przy niewielkim kontakcie raczej nie powinno uczynić ono większej szkody, to nieustanna styczność z powierzchniami, które je emitują, może prowadzić już do różnych dolegliwości. Wśród schorzeń, które w tej kwestii zdecydowanie wybijają się na prowadzenie, jest poczucie zmęczenia, suchość i podrażnienie oczu, bóle głowy, a w skrajnych przypadkach nawet… bezsenność. Zdziwiony? Zbyt duża ilość niebieskiego światła hamuje w naszym organizmie wytwarzanie hormonu regulującego sen, czyli melatoniny. To właśnie z tego powodu lekarze zalecają, aby ostatnie chwile przed odpłynięciem w objęcia Morfeusza, zamiast na załatwianie spraw biznesowych – poświęcić na książkę lub rozmowę.

Okulary do pracy przed komputerem

Nieistotne, czy masz sokoli wzrok, czy może do pełnej ostrości widzenia trochę Ci brakuje – specjalne szkła chroniące przed niebieskim światłem to idealne rozwiązanie dla każdego. Wystarczy, że swoje obecne soczewki okularowe wymienisz na takie z powłoką odbijającą niebieskie światło lub w przypadku, gdy nie nosisz okularów w ogóle, postawisz na zerówki i… gotowe! Do twoich oczu nie docierają już szkodliwe promienie. Co więcej, zastosowanie takiej powłoki nada naszym dotychczasowym okularom prawdziwych supermocy. Zaskoczony? Niepotrzebnie – powierzchnie antyrefleksowe nie tylko bowiem poprawią odporność szkieł na zarysowania, ale i dzięki właściwościom oleofobowym, ułatwią ich codzienną pielęgnację.

Warto pamiętać, że oczy to nie tylko jedno z narzędzi naszej pracy. Już teraz zapraszamy do Optyka Brilliant w Tychach, gdzie pomożemy Ci dobrać odpowiednie szkła – a przy okazji zdecydowanie poprawimy komfort pracy przed komputerem.