Przeciwsłoneczne okulary dla dzieci.

okulary dla dzieci

Nareszcie – wielkimi krokami zbliża się lato! Z okazji nadchodzącego ciepła  wymieniamy garderobę naszych dzieci na lżejszą, na głowę zakładamy czapki z daszkiem oraz kapelusze, a na nos… no właśnie. Jakie okulary dla dzieci wybrać, aby te były wygodne, a przy okazji bezpieczne dla zdrowia? Wyjaśnia dobry okulista Tychy z gabinetu Brilliant.

Przeciwsłoneczne okulary dla dziecka Tychy. Jakie powinny być?

Specjaliści podkreślają, że promienie słoneczne szkodzą dziecięcym oczom o wiele bardziej, niż oczom dorosłych. Dzieje się tak z kilku powodów:  ich soczewki są bardzo przezroczyste, przez co przepuszczają większość niebezpiecznych promieni UV prosto do siatkówki i rogówki, doprowadzając m.in. do  podrażnień. Aby nie dopuścić do takich nieprzyjemności, na nosie dziecka powinny pojawić się okulary. Tylko… jakie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Choć sklepy, w tym także te dla dzieci, kuszą nas szeroką ofertą oprawek dla najmłodszych, to wybór modelu z takiego miejsca nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim okulary ze zwykłego sklepu nie są dobrej jakości, często  nie mają też wystarczających filtrów chroniących przed promieniami UV. Na co zatem zwrócić uwagę przy kupnie przeciwsłonecznych okularów dla dziecka?

  • Szkła – Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny charakteryzować się filtrem 400 UV, który zatrzymuje promienie w 100%. Jeśli zakupimy okulary jedynie z przyciemnianymi szkłami, bez filtrów, narazimy oczy naszego dziecka na  więcej szkodliwego promieniowania UV. Takie modele ograniczają bowiem jedynie dopływ światła, co powoduje rozszerzenie źrenic i większą podatność na działanie UV.
  • Jakość wykonania– Dziecięce okulary zapewne nie raz spadną, zostaną przygniecione czy wpadną do wody. Z tego powodu warto zwrócić uwagę, aby  były wykonane z jak najlepszej jakości tworzywa. Może warto zainwestować w okulary z giętkimi oprawkami i odpornymi na wyginanie zausznikami?
  • Pasek – ten elastyczny, wygodny element przyda się zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, którym okulary często zsuwają się nosa.

Poznaj też 3 mity na temat wzroku Twojego dziecka

Gdzie kupić przeciwsłoneczne okulary dla dzieci?

Tychy Optyk  Brilliant to miejsce, gdzie znajdziesz niezwykle szeroki wybór oprawek oraz modeli okularów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas wybierania okularów dla najmłodszych, pamiętajmy o tym, że te muszą zostać dopasowane w dobrym gabinecie okulistycznym. W przeciwnym wypadku nie mamy żadnej gwarancji, że szkła oraz oprawki spełniają wszystkie określone wymogi!