Przewodnik po okularach progresywnych. Zamów je w Tychach!

okulary progresywne

Przewodnik po okularach progresywnych. Zamów je w Tychach!

Nie starcza ci już ręki do trzymania gazety, a kształty przedmiotów, dotychczas tak wyraźne, zaczynają się zacierać? To mogą być pierwsze sygnały świadczące o potrzebie wymiany starej pary okularów na taką ze szkłami progresywnymi. Już teraz poznaj najczęstsze wątpliwości związane z soczewkami tego rodzaju i przekonaj się, dlaczego to właśnie ich potrzebujesz – i to już od zaraz!

Dla kogo okulary progresywne

Soczewki tego typu polecane są szczególnie osobom, które potrzebują już dwóch par okularów – do czytania oraz patrzenia w dal. Od czego jest to jednak zależne? Prezbiopia, zwana także starczowzrocznością, to wada odpowiedzialna za fakt, że przedmioty na bliskich odległościach stają się coraz bardziej zamazane. Co więcej, dysfunkcja ta z wiekiem dotknie… niemal każdego z nas. Dlaczego tak się dzieje? Wraz z postępującymi latami, soczewka oczna traci swoją elastyczność, co z kolei przyczynia się do ograniczenia wyraźnego widzenia z różnych odległości.

Idealne dopasowanie

Nowoczesne szkła zapewniają nie tylko płynne przejście z dali do bliży, ale i całkowity komfort widzenia – tak, że często w ogóle zapominamy o jakiejkolwiek wadzie. Kluczem do sukcesu jest jednak dopasowanie okularów progresywnych do naszych indywidualnych potrzeb, co bez problemu uczynimy w salonie optycznym. Na co jeszcze zwraca się uwagę przy badaniu? W Gabinecie Brilliant proces doboru idealnych soczewek zaczyna się już od… rozmowy – aby bowiem okulary progresywne w pełni spełniały swoje zadanie, optyk musi poznać nasz tryb życia oraz wymagania względem nowej pary.

Okulary progresywne w Optyku Brilliant w Tychach

Praca przy komputerze, aktywne uprawianie sportu, duża ilość czasu za kierownicą? W Optyku Brilliant w Tychach dobierzemy okulary progresywne, które w pełni spełnią wszystkie twoje potrzeby. Dzięki dostępowi do szkieł renomowanych producentów oraz nowoczesnemu sprzętowi, jesteśmy w stanie zaoferować szkła, które zapewnią ci maksymalną wygodę w każdej sytuacji. Niemożliwe? Już teraz zapraszamy na konsultacje, podczas których wykonamy kompleksowe badanie oraz dopasujemy idealne soczewki.