Soczewki jednodniowe – czy warto?

soczewki_jednodniowe

Soczewki kontaktowe generalnie dzielą się na jednorazowe i wielorazowe. Osoby, które dopiero zaczynają korzystać z soczewek często zastanawiają się, które są lepsze. Za wielorazowymi przemawia cena. Z czasem stają się całkiem dobrym wyborem, ale na początku warto jednak postawić na soczewki jednodniowe. Optyk Tychy wyjaśnia, dlaczego!

Dlaczego warto sięgać po jednodniowe soczewki kontaktowe?

Wiele osób początkowo musi się przyzwyczajać do korzystania ze szkieł kontaktowych. Chodzi tu zarówno o procedurę ich zakładania, jak i później ich noszenia. O ile część osób z tym ostatnim nie ma problemu, to w niektórych przypadkach oko jest na tyle wrażliwe, że początkowo wskazane jest korzystanie z jak najbardziej delikatnych soczewek.

Jest to istotne m.in. że względu na to, ze gdy ktoś dopiero zaczyna nosić soczewki kontaktowe, często odruchowo zapomina o mruganiu, co dodatkowo wpływa na wysychanie oczu. Soczewki jednodniowe pod tym względem są bardziej przyjazne w użytkowaniu i łatwiej w nich mimo wszystko utrzymać odpowiednią wilgotność oczu.

Dopiero z czasem, gdy dana osoba nauczy się sprawnie zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe – a początkowo już sam ten proces może powodować podrażnienia.

Jak wybrać soczewki jednodniowe?

Wybierając swoje pierwsze soczewki, najlepiej zrobić to z pomocą okulisty – optyk Tychy chętnie pomoże Ci dobrać właściwe. Po zbadaniu aktualnego stanu wzroku będzie mógł doradzić w odpowiednim dobraniu szkieł kontaktowych. Pomoże też w pierwszym ich założeniu i udzieli stosowanych porad.

Zmiana soczewek na wielorazowe

Gdy już przyzwyczaisz się do soczewek jednodniowych, możesz zacząć rozważać wypróbowanie szkieł dwutygodniowych, miesięcznych lub kwartalnych. Również w ich przypadku warto skonsultować sprawę z okulistą. I to nie tylko w zakresie samych soczewek, lecz również w kwestii metod przechowywania soczewek w trakcie ich zdejmowania na noc – co również jest kluczowe.

Soczewki wielorazowe jak najbardziej są dobrym rozwiązaniem, ale właśnie po wcześniejszym przyzwyczajeniu się do jednodniowych.

Gdzie dobierać soczewki kontaktowe?

Jeśli chodzi o Tychy, zachęcamy do odwiedzin w naszym gabinecie okulistycznym:

Optyk Brilliant

Al. Bielska 69

43-100 Tychy