Soczewki na specjalne okazje? Dobry okulista Tychy rozwiewa mity

dobry optyk tychy

Soczewki optyczne otworzyły nam zupełnie nowy rozdział w kreowaniu wizerunku. Oczy czerwone, intensywnie zielone lub z powiększoną tęczówką – z nowymi modelami wszystko jest możliwe. Razem z dobrym optykiem Tychy poznaj najważniejsze informacje na ten temat i wybierz optymalną opcję!

 

Soczewki na ważną okazję

Na co dzień nosisz okulary, ale na większe wyjścia chciałbyś postawić na soczewki? To świetny pomysł – o ile wcześniej zadbasz o dobranie odpowiedniego modelu do swoich potrzeb i preferencji. Jest to ważne z kilku powodów. Przede wszystkim, w soczewkach musimy czuć się komfortowo, dlatego warto przetestować różne opcje już na kilka dni przed planowanym wydarzeniem. Po drugie, najczęściej wybieraną opcją w takich sytuacjach są soczewki jednodniowe, których na rynku jest bardzo dużo – i dobranie tych idealnych może okazać się czasochłonne. Niezależnie jednak od faktu, czy planujesz chodzić w soczewkach tylko przez jeden dzień, czy dłużej, to swoją przygodę z kontaktami warto zacząć od wizyty u specjalisty. Jeśli jesteś z Tychów lub okolic Śląska, to badanie pod tym kątem wykonasz w dobrym optyku Tychy Brilliant.

 

Kolorowe soczewki

Soczewki zmieniające kolor naszej tęczówki cieszą się coraz większą popularnością – i nic dziwnego! W końcu kto z nas nie chciałby choć na jeden dzień zobaczyć się w zupełnie nowym, oryginalnym wydaniu?

Soczewki tego typu możemy podzielić na takie, które całkowicie zmieniają kolor naszego oka oraz te jedynie podbijające kolor naturalne tęczówki. W przypadku modeli zmieniających drastycznie kolor, np. na czerwony lub biały, zazwyczaj mamy do czynienia z soczewkami rocznymi ( nie dłużej niż 3 miesiące ciągłego noszenia), z kolei te podbijające kolor dostępne są zazwyczaj w wersji jednodniowej.

 

Soczewki „powiększające” oczy

Równie interesującym wyborem są soczewki kontaktowe powiększające tęczówkę. Kontakty tego rodzaju rzadko noszone są na co dzień, raczej dobieramy je do określonej stylizacji. Soczewki powiększające tęczówkę dostępne są zarówno w kilku opcjach czasowych – na dzień, tydzień lub nawet kwartał – jak i paru wersjach mocy, od 0 do nawet -8 dioptrii.