Soczewki relaksacyjne. Poznaj nowy wymiar pracy przed komputerem

soczewki relaksacyjne tychy

Sprawdzenie e-maili w drodze do pracy, dopinanie planów w blasku monitorów, szybki przegląd informacji dnia na smartfonie przed snem… trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez dostępu do cyfrowego świata. Niestety, te zdobycze technologii nie pozostają całkowicie obojętne dla naszych oczu. Istnieje jednak sposób, aby odciążyć narząd wzroku i zapomnieć o uciążliwych objawach wynikających ze zmęczenia.

 

ABC Soczewek relaksacyjnych

Pod koniec dnia pieką Cię oczy, a może borykasz się z nawracającym bólem głowy lub uczuciem zmęczenia? To mogą być skutki uboczne wynikające z ciągłego wytężania naszego wzroku. Mało kto zdaje sobie bowiem sprawę, że nieustanne korzystanie z urządzeń elektronicznych nie pozostaje obojętne dla zdrowia. Spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem zmusza oczy do stałej gotowości i szybkiego reagowania. To w rezultacie przekłada się właśnie na uczucie pieczenia pod koniec dnia. I choć na samym początku wiele osób ignoruje te objawy, to z czasem zmęczenie może stać się dużym dyskomfortem – a nawet przyczynić się do pogorszenia wzroku. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Eksperci nie pozostawiają wątpliwości i jednogłośnie wskazują na specjalne soczewki relaksacyjne. Od standardowych szkieł wyróżniają je przede wszystkim właściwości. Soczewki relaksacyjne wspierają naturalną akomodację, przy jednoczesnym zapewnieniu ostrości widzenia we wszystkich kierunkach. Jest to możliwe dzięki ich specjalnej konstrukcji, która w dole soczewki ma ulokowaną strefę wspomagającą widzenie z bliży. Co istotne, ta progresywnie zmieniona moc nie tylko wspiera oczy, ale i zapewnia panoramiczny, stabilny obraz.

 

Dla kogo soczewki relaksacyjne

Soczewki relaksacyjne polecane są zwłaszcza osobom pomiędzy 18-nastym a 45-tym rokiem życia, które ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, poświęcają dużo czasu na siedzenie przed ekranem komputera. Warto także zaznaczyć, że soczewki dostępne są w dwóch wariantach wsparcia pracy oka – o wartości +0,5 lub +0,75. Pierwsza z tych opcji będzie idealna dla osób pomiędzy 20 a 35 rokiem życia, a także tych spędzających wiele czasu przed komputerem lub tabletem. Drugi wariant przeznaczony jest z kolei dla trzydziesto- i czterdziestolatków oraz osób, które sporo czytają czy pracują z dokumentami. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup soczewek relaksacyjnych, należy zasięgnąć rady u sprawdzonego optyka. Specjalista powinien nam wykonać szczegółowe badanie wzroku oraz wybrać najlepsze rozwiązanie, dopasowane do naszych potrzeb oraz stylu życia.