Optyk Brilliant – Salon optyczny w Tychach: Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci

baner_optyk_dzieci

Okulary dziecięce bez stresu dziecka i rodziców!

Kiedy wybrać się z dzieckiem do optyka?

Sokole oko to przydatna sprawa – szczególnie w okresie dzieciństwa, kiedy cały świat kusi kolejnymi przygodami i perspektywą poznawania otoczenia. Czasem jednak na drodze małego odkrywcy stają trudne do pokonania, a raczej zobaczenia, przeszkody. Bez obaw! Odpowiednio dobrane okulary sprawią, że nasza pociecha otaczający ją świat pozna z całą gamą kolorów, kształtów i kontrastów.

Małe oczy, spory kłopot

Wady wzroku, takie jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność, często ujawniają się już we wczesnym dzieciństwie. To właśnie dlatego warto obserwować swoją pociechę już od najmłodszych lat. Szkrab mruży oczy, podchodzi blisko ekranu telewizora, a może unika zabaw związanych z dopatrywaniem się szczegółów? Mogą być to pierwsze sygnały świadczące o trudnościach z widzeniem, wymagające korekcji poprzez noszenie odpowiednio dobranych okularów.

Kłopoty mogą przytrafić się także starszym dzieciom. Jeśli nasza pociecha skarży się na uporczywe bóle głowy lub nieostry widok oddalonych lub bliskich przedmiotów, wówczas w naszym kalendarzu zapisujemy datę wizyty u optyka, najlepiej dwukrotnie i od razu podkreśloną na czerwono. Dlaczego?

Spotkanie ze specjalistą (Optykiem dziecięcym) nie powinno czekać, bo dla dziecka problemy ze wzrokiem oznaczają nie tylko dyskomfort, ale także kłopoty z koncentracją – a te w przyszłości mogą przełożyć się na szereg szkolnych aktywności, takich jak nauka pisania czy czytania.

Przyjedź do Nas!
Zapraszamy do naszego salonu z Państwa pociechami.

Przygodę z okularami czas zacząć

Przed najmłodszymi świat stoi absolutnym otworem – każda dziura i kąt to niezbadana dotąd kraina, której warto przyjrzeć się przy odrobinie wolnego czasu. To właśnie dlatego w naszym salonie przeprowadzamy darmowe badanie w miłej i przyjaznej atmosferze, dbając o komfort nawet najmniejszych klientów – i oczywiście, ich cenny, wypełniony przygodami czas. Odkrywanie świata nie byłoby jednak niczym przyjemnym, gdyby nie idealnie dopasowane okulary.

Wiemy, jak ważna jest wygoda widzenia, dlatego w naszym salonie znajduje się szeroki wybór oprawek ze specjalnych tworzyw, odpornych na zarysowania oraz wszelkie urazy mechaniczne. Szczególną uwagę zwracamy także na odpowiednie ułożenie okularów. Ważne, aby konstrukcja pozostawała na nosku niezależnie od aktywności i nie utrudniała codziennego funkcjonowania.

Czym jeszcze warto kierować się przy wyborze? Najlepiej, aby okulary przeznaczone dla najmłodszych pozbawione były metalowych części, a te dedykowane starszym dzieciom odznaczały się wysoką elastycznością i lekkością materiału, z którego je wykonano. Czas w napiętym grafiku młodego odkrywcy to kwestia priorytetowa – dlatego w naszym salonie indywidualnie dopasowanie okulary trafiają na nos dziecka już w niecałą godzinę!

Okulary dla najmłodszych bardziej niż zwykłe szkła korekcyjne przypominają… sprzęt agentów do zadań specjalnych. Mówimy w końcu o konstrukcji, która musi wytrzymać wysokie wzloty, bolesne upadki i całą gamę innych aktywności, zapewniając przy tym maksymalny komfort i bezpieczeństwo. A skoro przygody mogą czyhać za każdym rogiem, zadbajmy o to, by na te kolejne, nowe wyzwania dzieci spojrzały już z całkowitą precyzją i ostrością widzenia.


 

rabat dla kibiców GKS Tychy