Optyk Brilliant – Salon optyczny w Tychach: Okulary zerówki – hit czy kit? Poznaj opinię dobrego okulisty Tychy

Okulary zerówki – hit czy kit? Poznaj opinię dobrego okulisty Tychy

20 maja 2019
Dobry okulista Tychy

O tym, że moda lubi zaskakiwać, wiemy wszyscy. Okulary zerówki szturmem podbiły i wybiegi wielkich domów mody, i ulice miast, wprowadzając do naszego codziennego stroju nieco finezji oraz oryginalności. Co więcej, taka ozdoba jest ogólnodostępna – znajdziemy je niemal w każdym większym salonie odzieżowym. Czy jednak okulary pochodzące z takiego źródła są bezpieczne dla naszego wzroku? Sprawdź to razem z dobrym okulistą Tychy.

Okulary zerówki u dobrego optyka Tychy

Są oryginalne, dopełniają stylizację i przyciągają wzrok. Dobrze dobrane oprawki potrafią podkreślić nasze największe auty, stąd ich coraz to większa popularność także u osób bez wad wzroku.
Zerówki, bo tak nazywamy okulary ze szkłami bez żadnych mocy, to już stały asortyment wielu popularnych sieciówek. I choć szeroki wybór modeli oraz stosunkowa niska cena kuszą do eksperymentów wizerunkowych, przed dokonaniem zakupów warto się zastanowić. Dlaczego? Okulary sprzedawane w sklepach sieciowych produkowane są na ogromną skalę, dla „uniwersalnego” oka, tymczasem nasz narząd wzroku wymaga niezwykle indywidualnego traktowania. Kolejną kwestią jest jakość sieciówkowych zerówek. Są to bowiem często okulary na jeden sezon, wykonane z kiepskiej jakości materiałów i z wykorzystaniem soczewek o niskiej klasie optycznej. Wniosek? Okulary zerówki- jak najbardziej na tak, ale tylko z zaufanego salonu optycznego.

Okulary do pracy przy komputerze

Jeszcze inną kwestią są okulary z antyrefleksem, przeznaczone do pracy przed komputerem. O ile standardowe zerówki często pełnią jedynie funkcję dekoracyjną, o tyle okulary do pracy na komputerze gwarantują m.in. lepszy kontrast widzenia i eliminują zjawisko odbicia światła. Taki model powinien być dobierany u okulisty – tak, jak wszystkie okulary, które planujemy nosić na co dzień. Kupując okulary do pracy przy komputerze u okulisty zyskujemy także pewność, że mają one wszystkie niezbędne atesty, a jakość ich wykonania pozwoli na długoletnie użytkowanie.
Elementem dopełniającym profilaktykę i dbanie o wzrok są krople nawilżające, najlepiej takie nie zawierające konserwantów.

Kategoria : Blog przez Optyk Brilliant