Optyk Brilliant – Salon optyczny w Tychach: Okulista

Okulista

 

optyk tyski

Okulista – Kiedy najlepiej go ponownie odwiedzić?

I widzieli wyraźnie i na długie dystanse… przynajmniej w teorii. Bo w praktyce, po latach intensywnego użytkowania okularów, nasze ulubione oprawki mogą przypominać posklejaną taśmą mozaikę, a oczy kapryśnie manifestować przemęczenie i długie godziny pracy przed komputerem. Rozwiązanie problemów często kryje się tuż za rogiem – w sprawdzonym salonie optycznym.

Badanie to podstawa

W momencie otrzymania swoich pierwszych okularów zakładamy, że oto nasza przygoda z optykiem właśnie dobiegła końca. Nic bardziej mylnego! Zarówno osoby z wadami wzroku, jak i te cieszące się widzeniem absolutnym, powinny przynajmniej raz na dwa lata zawitać w drzwiach salonu optycznego. Przeprowadzane wówczas badania kontrolne pozwalają ocenić faktyczną kondycję naszego oka oraz, w przypadku osób noszących okulary, zweryfikować, czy dobrane wcześniej moce soczewek faktycznie spełniają swój obowiązek. Istnieją jednak pewne grupy, które swoich wizyt u optyka powinny przestrzegać nieco bardziej skrupulatnie, np. dorośli po 40 roku życia na co dzień korzystający z okularów do czytania. Pilnować terminów powinny także osoby z krótkowzrocznością czy astygmatyzmem – choć odpowiednio korygowana wada nie powinna się pogłębiać, warto na bieżąco kontrolować kondycję swojego wzroku.

Przyjedź do Nas!
Zapraszamy na wizytę kontrolną.

Pora na nowe oprawki

Krzywisz się, gdy podczas czytania na twoim nosie lądują znienawidzone, druciane oprawki? To może być dobry moment na zmianę! W naszym salonie optycznym czeka niesamowity wybór marek, wzorów i kolorów, a to wszystko z gwarancją szybkiego wykonania – dzięki dostępnej na miejscu szlifierni jesteśmy w stanie dostarczyć gotowe oprawki już w godzinę od złożenia zamówienia.

A może zamiast nowych okularów… soczewki kontaktowe?

Wystarczy już jedno badanie, by nasi specjaliści mogli dobrać odpowiedni model, który najlepiej współgrałby z Twoim trybem oraz stylem życia. Dzienne, miesięczne, podbijające naturalny kolor tęczówki – nasz optyk nie tylko pomoże dokonać właściwego wyboru, ale także pokaże jak zakładać, zdejmować oraz pielęgnować swoje pierwsze soczewki. Przyznajemy – codzienne aktywności przy takim komforcie widzenia mogą sporo namieszać w dotychczasowym życiu każdego okularnika! Jeśli jednak znajomy ciężar na nosie to dla Ciebie konieczność, warto zastanowić się nad wymianą szkieł na specjalne, dostosowujące się do zmiennych warunków oświetlenia soczewki okularowe.

Szkła fotochromowe

Dzięki nowym szkłom z fotochromem zyskujemy całkowitą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz komfortowe zaciemnienie w słoneczny dzień czy podczas jazdy samochodem. Wygodnie, nowocześnie i modnie – niektóre ze specjalnych soczewek znajdujących się w naszej ofercie dostępne są aż w 3 intrygujących odcieniach. Naszych klientów chroni także gwarancja, w ramach której rozprawimy się z każdą szkodą czy problematycznym zakupem. Zapraszamy!