Optyk Brilliant – Salon optyczny w Tychach: Praca przed komputerem

Praca przed komputerem

13 listopada 2017
Optyk Brilliant

Praca przed komputerem. Dlaczego potrzebujesz do tego okularów?

Zdarza się, że realizacja pewnych projektów wymaga od nas wielogodzinnych posiedzeń przed komputerem czy tabletem. Niestety – choć najbardziej liczą się efekty pracy, to ryzyko w postaci ewentualnych problemów ze wzrokiem może nieco zepsuć ten sukces. Pracujesz przed komputerem i nosisz okulary na co dzień, a może w ogóle nie korzystasz z tej opcji korekcji? Już teraz poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w specjalne szkła, chroniące nasze oczy przed niebieskim światłem!

Niebieskie światło – co to jest?

Niebieskie światło, zwane również światłem widzialnym o wysokiej energii, towarzyszy nam nieustannie – jest bowiem obecne w świetle dziennym, przez co wpływa na regulację cyklu dobowego. Taki rodzaj blasku emitują także ekrany laptopów, smartfonów oraz tabletów. I o ile przy niewielkim kontakcie raczej nie powinno uczynić ono większej szkody, to nieustanna styczność z powierzchniami, które je emitują, może prowadzić już do różnych dolegliwości. Wśród schorzeń, które w tej kwestii zdecydowanie wybijają się na prowadzenie, jest poczucie zmęczenia, suchość i podrażnienie oczu, bóle głowy, a w skrajnych przypadkach nawet… bezsenność. Zdziwiony? Zbyt duża ilość niebieskiego światła hamuje w naszym organizmie wytwarzanie hormonu regulującego sen, czyli melatoniny. To właśnie z tego powodu lekarze zalecają, aby ostatnie chwile przed odpłynięciem w objęcia Morfeusza, zamiast na załatwianie spraw biznesowych – poświęcić na książkę lub rozmowę.

Okulary do pracy przed komputerem

Nieistotne, czy masz sokoli wzrok, czy może do pełnej ostrości widzenia trochę Ci brakuje – specjalne szkła chroniące przed niebieskim światłem to idealne rozwiązanie dla każdego. Wystarczy, że swoje obecne soczewki okularowe wymienisz na takie z powłoką odbijającą niebieskie światło lub w przypadku, gdy nie nosisz okularów w ogóle, postawisz na zerówki i… gotowe! Do twoich oczu nie docierają już szkodliwe promienie. Co więcej, zastosowanie takiej powłoki nada naszym dotychczasowym okularom prawdziwych supermocy. Zaskoczony? Niepotrzebnie – powierzchnie antyrefleksowe nie tylko bowiem poprawią odporność szkieł na zarysowania, ale i dzięki właściwościom oleofobowym, ułatwią ich codzienną pielęgnację.

Warto pamiętać, że oczy to nie tylko jedno z narzędzi naszej pracy. Już teraz zapraszamy do Optyka Brilliant w Tychach, gdzie pomożemy Ci dobrać odpowiednie szkła – a przy okazji zdecydowanie poprawimy komfort pracy przed komputerem.

Kategoria : Blog przez Optyk Brilliant