Optyk Brilliant – Salon optyczny w Tychach: Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe – wskazówki dla początkujących

Intensywne treningi, wyjątkowa okazja, a może po prostu chęć spróbowania czegoś nowego? Nie zwlekaj i postaw na soczewki kontaktowe – innowacyjnie rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidulanych potrzeb, które pozwoli cieszyć się komfortem widzenia w każdej sytuacji.

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Wyobraź sobie sytuację, kiedy zapominasz o tym, że masz wadę wzroku. Brzmi niewiarygodnie? Z soczewkami kontaktowymi to możliwe – dzięki nowoczesnym materiałom zastosowanym w procesie ich produkcji współczesne modele są praktycznie niewyczuwalne dla oka. Komfortowe w użytkowaniu nawet w klimatyzowanych pomieszczeniach. To właśnie ta wygoda noszenia w połączeniu z polepszeniem ostrości widzenia sprawia, że soczewki korekcyjne stanowią tak wspaniałą alternatywę dla tradycyjnych okularów. Miesięczne, dwutygodniowe, a nawet przeznaczone na tylko jeden dzień użytkowania. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór pośród różnego rodzaju modeli, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania do swojego trybu życia oraz preferencji. Przy wyborze kierować się można nie tylko czasem noszenia, ale i materiałem, z jakiego soczewki są wykonane. No i te wyjątkowe właściwości! Większość z proponowanych na rynku linii jest nie tylko wykonana z szybko adaptujących się materiałów o zwiększonej przepuszczalności tlenu, ale i wzbogacona o chroniący nasze oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi filtr UV. Ostrość widzenia, kontrast oraz długotrwałe uczucie komfortu – to czynniki, które skuszą nawet oddanych okularników.

Odwiedź nas!
Potrzebujesz nowe soczewki kontaktowe?

Wybór pierwszych soczewek

Swoją przygodę z soczewkami zawsze zaczynamy od wizyty u specjalisty. To punkt, którego nie możemy pominąć – optometrysta nie tylko zbada nasz wzrok, ale i założy pierwsze soczewki oraz nauczy podstaw ich pielęgnacji. To również specjalista pomaga określić, jaki tryb użytkowania będzie dla nas najbardziej optymalny. Cierpiący na alergię albo dużą wrażliwość na pewno docenią jednodniowe soczewki. Zapewniają one maksymalną sterylność oraz wysoki poziom nawilżenia. Z kolei astygmatycy zachwycą się precyzją widzenia uzyskaną przy pomocy wyróżniających się określonym kształtem soczewkom torycznym. Dzięki dostępnej na miejscu w salonie optycznym Brilliant nowoczesnej aparaturze i wykwalifikowanemu zespołowi szybko i dokładnie sprawdzimy Twój wzrok. A następnie dobierzemy odpowiednie soczewki. Obawiasz się problemowej aplikacji? Choć początki mogą wydawać się trudne, zakładanie i ściąganie soczewek to kwestia, którą dzięki przekazanym przez specjalistę wskazówkom można bardzo szybko opanować. Później nie pozostaje już nic innego, jak cieszyć się zupełnie wyjątkowym komfortem widzenia.

Zapraszamy!


Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Całkowity komfort widzenia bez konieczności zakładania okularów daje poczucie niesamowitej swobody. I choć samo korygowanie wady przy pomocy soczewek kontaktowych to czysta przyjemność, to należy pamiętać o pewnych podstawowych zasadach ich pielęgnacji. Rodzaj płynu, opakowanie, odpowiednie krople – w jaki sposób dbać o swoje „nowe” oczy, aby służyły jak najlepiej?

1. Sterylne otoczenie
2. Płyn do soczewek to podstawa
3. Warunki przechowywania
 
rabat dla kibiców GKS Tychy