Badanie wzroku

Badanie ostrości wzroku

Chcesz szybko i skutecznie zbadać swój wzrok, ale kolejki u lekarza cię odstraszają? Bez obaw! Kompleksowy zestaw badań wykonać możesz także u optyka lub optometrysty – i to bez czekania na wolny termin. Pamiętajmy, aby nie lekceważyć żadnych meczących symptomów – im wcześniej wybierzemy się do specjalisty, tym lepiej!

Kiedy należy zbadać wzrok?

Do optyka wybieramy się najczęściej w przypadku, gdy mrużenie oczu – lub czytanie gazety na odległość – zaczyna nam już znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. To błąd! Często bowiem zdarza się, że od pierwszych sygnałów świadczących, że coś jest nie tak, do wizyty u specjalisty, mija nawet… klika miesięcy. Tymczasem problemem staje się nie tylko wada wzroku, ale i towarzyszące jej dodatkowe objawy, jak np. częsty ból głowy czy trudności przy czytaniu. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, systematycznie kontrolować wzrok u sprawdzonego optyka – co najmniej raz do roku, i to niezależnie od naszego wieku. Drugą kwestią jest wdrożenie odpowiedniej drogi korekcji, gdy zostaną wykryte pewne nieprawidłowości. Oczywiście – nie wszystkie wady wzroku da się całkowicie uleczyć. Warto jednak pamiętać, że zdiagnozowanie problemów we wczesnym stadium pozwoli nam zatrzymać ich rozwój, a niekiedy nawet całkowicie je zlikwidować.

W większości gabinetów optycznych na stałe rezyduje okulista oraz optometrysta i to na podstawie przeprowadzonych przez nich badań dobiera się następnie okulary czy soczewki kontaktowe. W Optyku Brilliant w Tychach dysponujemy fachowym zespołem specjalistów z długoletnim stażem – dzięki czemu masz gwarancję najwyższej jakości usług. Dodatkowo, przy wyrabianiu pary okularów lub wyborze soczewek, zapewniamy ci niezbędny zestaw badań całkowicie gratis. Zapraszamy do nas!

Nasze marki