Źle dobrane okulary – jak rozpoznać?

Źle dobrane okulary – jak rozpoznać?

Dokuczają Ci częste bóle głowy? Odczuwasz dyskomfort podczas noszenia okularów? A może bolą Cię oczy? Powodem tych dolegliwości mogą być źle dobrane okulary. Jeśli zastanawiasz się, czy masz odpowiednio dobrane szkła – przeczytaj artykuł.

Źle dobrane okulary mogą w dużym stopniu uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie. Mogą przyczynić się do pogorszenia naszego wzroku i samopoczucia. Jeśli podczas noszenia okularów często odczuwasz ból oczu, obraz wydaje się nieostry lub zamazany, a na domiar wszystkiego towarzyszą Cię dokuczliwy ból i zawroty głowy – nie lekceważ tych sygnałów. To najwyższy czas, by odwiedzić specjalistę i pokusić się o zmianę szkieł. Ponadto, oprócz wspomnianych dolegliwości źle dobranym okularom mogą towarzyszyć również podwójne widzenie, ciągłe łzawienie oczu oraz potrzeba nadmiernego mrugania.

Źle dobrane okulary do kształtu twarzy

Obecnie okulary obok swojej podstawowej funkcji, jaką jest poprawa ostrości wzroku pełnią również funkcję estetyczną. Jednak, żeby poprawiały nasz wygląd muszą być oczywiście dobrze dobrane do kształtu twarzy. O czym powinniśmy zatem pamiętać? W przypadku twarzy w kształcie trójkąta źle dobrane okulary to takie, które będą skupiały uwagę na czole. W tym przypadku nie sprawdzą się oprawki, które są wizualnie ciężkie i mają ciemny kolor. Jeśli jesteś posiadaczką/posiadaczem okrągłej twarzy unikaj oprawek, które spotęgują jej pulchny charakter, czyli wszystkich okularów z zaokrąglonymi oprawkami.

A jakie okulary nie powinny ozdabiać twarzy podłużnej i kwadratowej? W szczególności okulary o mocnym, regularnym kształcie, które dodatkowo spotęgują ostre rysy, przez co nasza twarz będzie wyglądać na bardzo surową. Natomiast, dopasowując okulary do twarzy owalnej powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie były one szersze niż najszerszy punkt twarzy.

Potrzebujesz nowych okularów? Zapraszamy do naszego salonu w Tychach, gdzie czekają na Ciebie nasi profesjonalni doradcy. Pamiętaj, pod żadnym pozorem nie kupuj okularów w przydrożnych marketach czy bazarach. Jedynie zakup okularów w dobrym salonie optycznym daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i poprawy jakości widzenia.