Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne - korekcja wad wzroku i poprawa widzenia

Pierwsza wizyta w salonie optycznym może zakręcić w głowie. Ważne, aby natrafić na odpowiednich specjalistów, którzy płynnie przeprowadzą nas przez cały proces wyboru i dopasują najwygodniejszą dla nas i naszego portfela opcję. W końcu dobrze dobrane okulary to nie tylko natychmiastowa poprawa komfortu życia, ale i całkowite odświeżenie swojego dotychczasowego wizerunku. Warto więc rzucić okiem na swoje zdrowie – i to najlepiej od razu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Szerokość oprawek jeden z ważniejszych aspektów przy wyborze okularów. Za szeroki model będzie źle leżał, zsuwał się z nosa i zniekształcał rysy, z kolei zbyt wąskie okulary zaburzą proporcje, a ich zauszniki nieestetycznie się odkształcą. O czym więc należy pamiętać? Podstawowa zasada dotycząca szerokości okularów, jaką powinniśmy kierować się przy wyborze modelu to sprawdzenie, czy nasze oczy znajdują się „pośrodku” okularowych szkieł.

Ważny jest także mostek w okularach: nie może nas ani uciskać, ani być zbyt szeroki. Ten w plastikowych oprawkach nie ulega regulacji – stąd jeśli zdecydujemy się na oprawki wykonane właśnie z takiego tworzywa, to ten element musi być perfekcyjnie dopasowany do naszej twarzy. Podobnie sprawa wygląda w przypadku oprawek metalowych, gdzie choć sam nosek jest regulowany, to już mostek powinien być dostosowany do szerokości nosa.

Na sam koniec najważniejsze – czyli to, jak czujemy się w danym modelu. Jeśli wybrane okulary pasują do kształtu twarzy, podkreślają nasze atuty a przy tym wydają nam się praktycznie niezauważalne, to nie zastanawiaj się i… kupuj!

Nasze marki