Soczewki jednodniowe? Jak najbardziej!

Soczewki jednodniowe? Jak najbardziej!

Masz ochotę ściągnąć okulary i odmienić swój codzienny wygląd? A może szukasz alternatywy, dzięki której będziesz mógł uprawiać sport bez ograniczeń? W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem są jednodniowe soczewki kontaktowe. Jakie są ich zalety, kiedy warto w nie zainwestować oraz jakie najlepiej wybrać – tego dowiesz się z naszego artykułu!

Dla kogo soczewki jednodniowe

Zalety soczewek jednodniowych docenią wszystkie osoby ceniące sobie możliwość wyboru. Z jednodniówek możemy skorzystać w każdym momencie. Przez to nie musimy martwić się ani o termin, ani o specjalistyczny płyn do przechowywania soczewek miesięcznych. Z tego powodu jednodniówki są tak często polecane na wszelkiego typu uroczystości czy w sytuacjach uprawiania sportu, kiedy to okulary są balastem, a nawet zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa. Soczewki jednodniowe są także nieodłącznym kompanem osób o delikatnych, wrażliwych oczach, dla których komfort oraz brak wyczuwalności soczewki na oku jest priorytetem.

Soczewki jednodniowe cena

Na rynku jest kilka firm oferujących soczewki jednodniowe. Warto przetestować różne opcje, aby znaleźć te, które będą odpowiadać nam najbardziej – pod kątem komfortu noszenia, łatwości zakładania oraz poziomu nawilżenia. Szczególną uwagę zwróćmy na soczewki przeznaczone dla wrażliwych i szybko męczących się oczu. Takie modele mają w swojej ofercie największe firmy, np. Alcon czy Johnson & Johnson.

Od czego zależy cena soczewek kontaktowych? Kwota, jaką trzeba za nie zapłacić uzależniona jest od kilku czynników, np. od ilości soczewek w opakowaniu. Standardowym opakowaniem jest takie zawierające soczewki na 14 dni, choć zamówić można także większe wersje na 30 czy 90 dni. Cena soczewek zależy także od materiałów i technologii zastosowanych do ich produkcji. Nowoczesne soczewki o odpowiednim nawilżeniu będą droższe niż starsze modele.