Okulary sportowe korekcyjne czy soczewki kontaktowe? Uprawiaj sport jak chcesz!

Okulary sportowe korekcyjne czy soczewki kontaktowe?

Lato za naszymi oknami aż kusi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Rolki, rowery, pływanie, a nawet zwykłe standardowe spacery – te wszystkie aktywności tylko czekają na chwilę naszego wyjścia z pracy. Razem z Optykiem Brilliant sprawdź, jakie sportowe okulary korekcyjne najlepiej sprawdzą się w przypadku wzmożonego ruchu.

Okulary sportowe korekcyjne

Dobrze dobrane okulary korekcyjne to takie, które praktycznie „integrujemy” z naszą twarzą. Takie idealne dopasowanie sprawia, że okulary nie obcierają nas, nie są ciężarem ani nie zsuwają się z nosa, dzięki czemu możemy je nosić od rana do wieczora bez poczucia dyskomfortu. Podobnie w przypadku uprawiania sportu– jeśli odpowiednio dobierzemy okulary, to jazda na rolkach, rowerze czy nordic walking nie powinny być dla nas żadnym problemem. Jeśli jednak planujemy bardziej angażującą aktywność, to standardowa para okularów może okazać się niewystarczająca. Co zrobić w takim przypadku? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup okularów sportowych korekcyjnych. Takie modele wyróżniają się specyficzną budową: ergonomicznymi ochraniaczami silikonowymi, brakiem elementów metalowych i bocznymi kanałami wentylacyjnymi umożliwiającymi przepływ powietrza. Do tego wszystkiego, zamiast tradycyjnych zauszników okulary sportowe korekcyjne mają elastyczną opaskę na głowę, która pomaga zapewnić idealne dopasowanie.

Nie zapominaj o soczewkach kontaktowych

Dla wszystkich uprawiających sport jest jeszcze jedna droga korekcji – odpowiednio dopasowane soczewki kontaktowe. Dzięki najnowszej technologii soczewki są praktycznie niewyczuwalne dla oka, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku prawie każdej aktywności. Co więcej, możemy zakupić je w wersji miesięcznej, dwutygodniowej lub jednodniowej, co jest doskonałym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy swoje szkła będą nosić jedynie okazjonalnie. Nosisz na co dzień okulary i zastanawiasz się, jakie soczewki będą dla Ciebie najlepsze? Zanim zdecydujesz się na zakup, wybierz się do sprawdzonego okulisty, który zbada Twój wzrok oraz dopasuje najlepsze soczewki.