Soczewki kontaktowe dla nastolatków?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe dla nastolatków? Czemu nie!

Okulary mogą być piękną ozdobą, ale i utrapieniem – szczególnie dla nastolatków dopiero poszukujących swojego stylu. To właśnie wtedy z pomocą przybywają soczewki korekcyjne, dzięki którym można zapomnieć o wadzie wzroku oraz cieszyć się wakacjami bez zbędnego balastu. Twoje dziecko chciałoby spróbować kontaktów, ale obawiasz się, że jest za młode lub nie da sobie rady z ich pielęgnacją? Nic bardziej mylnego! Już teraz przyjdź ze swoją pociechą do Optyka Brilliant w Tychach i podaruj jej nowy komfort widzenia!

Soczewki dla każdego

Przez lata uważano, że najmłodsi nie powinni nosić soczewek, a jeśli już – to jedynie w skrajnych przypadkach. Dziś już wiemy, że nie ma dolnej granicy korzystania z kontaktów. Duży wpływ na taki rozwój wypadków miał niewątpliwe postęp technologiczny oraz opracowanie ultralekkiej formuły, odpowiedniej także dla wrażliwych oczu. Efekt? Współczesne szkła są nie tylko praktycznie niewyczuwalne, ale i jednocześnie wykazują większą wytrzymałość na czynniki zewnętrze! Z tego powodu tak dobrze sprawdzają się nawet u młodszych dzieci, których przygody często bywaj naprawdę intensywne. Zalety soczewek z pewnością docenią także nastolatki uprawiające sport. Rowery, wspinaczka, a nawet pływanie – kontakty gwarantują przejrzystość widzenia w każdych warunkach, stąd warto zdecydować się na nie przed np. obozem sportowym.

Nastolatek u specjalisty

Zanim jednak nasze dziecko przestawi się z okularów na soczewki, niezbędna jest wizyta u sprawdzonego optyka. W Tychach badania wzroku pod tym kątem wykonuje się m.in. w Salonie Brilliant, który dysponuje wykwalifikowanym zespołem ekspertów oraz najnowszym sprzętem diagnostycznym. Podczas takich konsultacji optyk sprawdzi wzrok dziecka, a także pomoże wybrać rodzaj soczewek dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Twoja pociecha chce na stałe przerzucić się na „niewidzialne” okulary? W tym przypadku najlepszym wyborem mogą być soczewki miesięczne, które jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji i dbania o sterylność. Jeśli więc twoje dziecko czasem się zapomina, warto postawić na opcję jednodniową. Największą zaletą takich soczewek jest wygoda – codziennie zakładamy nową parę, więc nie musimy martwić się o kwestie takie jak czyszczenie czy warunki przechowywania. Optyk Brilliant w Tychach to miejsce, gdzie możesz zobaczyć świat w zupełnie nowym wymiarze. Już teraz zabierz tam swoją pociechę i pozwól jej cieszyć się komfortem widzenia, który zmienia wszystko!