Okulary jednorazowe

Optyk Brilliant w tychach

Okulary z salonu optycznego czy apteki?

Będąc w drogerii czy aptece na pewno natknąłeś się na jednorazowe okulary do czytania. To wygodne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy zapomnisz zabrać swojej pary z domu lub ulegnie ona uszkodzeniu. Niestety – coraz częściej zdarza się, że zamiast traktować jednorazowe okulary jedynie jako doraźną pomoc, zaczynamy… nosić je na co dzień. Już teraz dowiedz się, dlaczego lepiej tego nie robić!

Okulary jednorazowe

Pierwsza kwestia, jaka rzuca się w oczy przy zakupie okularów z dyskontu, to jakość ich wykonania. Tego typu oprawy najczęściej produkuje się z nieplastyczny tworzyw, które mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu, jak np. uczulenia. Wiele z nich nie ma także żadnych atestów. Decydując się więc na takie okulary, wybieramy opcję nie tylko bez możliwości dopasowania jej do budowy anatomicznej głowy, ale i jakiejkolwiek gwarancji. Sporo ryzykujemy także w kwestii samych szkieł. W jednorazowych okularach zamiast soczewek korekcyjnych znajdziemy bowiem pleksę powiększającą, która jedynie deformuje obraz. Powierzchnia szkieł nie jest także zabezpieczona żadną warstwą ochronną, więc takie soczewki szybko się rysują i brudzą. Dużym problemem jest również rozstaw soczewek. W okularach masowo produkowanych w Chinach wszystkie szkła są ustawiane jednakowo – tymczasem każdy z nas ma inny rozstęp źrenic. Podobnie w przypadku zmiennych wad w prawym i lewym oku. Większość ludzi ma różne moce w soczewkach swoich okularów, podczas gdy jednorazówki wyróżniają się szkłami o jednakowym nasileniu. O ile doraźnie stosowanie nie powinno negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, o tyle używanie takich okularów na co dzień może spowodować pogorszenie wzroku.

Okulary kupione u optyka

Zgubiłeś swoją parę, zapomniałeś jej z domu, potrzebujesz doraźnej pomocy? Wtedy okulary jednorazowe są praktycznie niezastąpione. We wszystkich innych sytuacjach, w tym w codziennym funkcjonowaniu, specjaliści zalecają jednak parę wykonaną na zamówienie u dobrego optyka. W Salonie Brilliant w Tychach każde okulary dostosowuje się do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu klient ma gwarancję najwyższej jakości realizacji. W przeciwieństwie do jednorazówek, zamówione u optyka szkła mają także anty – refleks oraz parametry odpowiedzialne za ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oszczędności? Choć okulary z dyskontu są tańsze, to w końcowym rozrachunku wychodzą wyłącznie na minus – a przy okazji mogą pogorszyć wzrok. Pamiętajmy więc, że decydując się na parę wykonaną w gabinecie optycznym, zyskujemy nie tylko pełnowartościowy produkt, ale i komfort widzenia.