Rodzaje soczewek kontaktowych.

szkła kontaktowe

Rodzaje soczewek kontaktowych. Co wybrać?

Stało się – zdecydowałeś wkroczyć do świata soczewek kontaktowych. Zanim jednak zobaczysz wszystko w nowym wymiarze, czeka cię dopasowanie rodzaju ”kontaktów” do twoich indywidualnych potrzeb. Czym się kierować i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Już teraz poznaj nasz krótki przewodnik i ciesz się ostrością widzenia, jakiej dotąd nie znałeś!

Soczewki miesięczne/dwutygodniowe

Pragniesz na stałe zrezygnować z okularów? Jeśli tak, to soczewki tego typu będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem! Przygodę z miesięcznymi „kontaktami” zawsze rozpoczynamy od wizyty u sprawdzonego optyka, który przeprowadza wstępne badanie oraz zakłada nam pierwszą parę. Nie pomijajmy tego etapu – w końcu chodzi tu o nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo. Podczas wizyty okulista powinien nas również poinformować o tym, jak poprawnie je ściągnąć oraz przekazać podstawy pielęgnacji. Jesteś ze Śląska i poszukujesz zaufanych specjalistów, przed którymi szkła kontaktowe nie mają żadnych tajemnic? W salonie optycznym Brilliant w Tychach bezpiecznie – i z sukcesem – przeprowadzimy się na soczewkową stronę mocy.

Soczewki jednodniowe

Soczewki tego typu szturmem podbiły serca okularników – i nic dziwnego. Jednodniówki wykonane są z nowoczesnego materiału, który zachwyca lekkością i przepuszczalnością powietrza. W praktyce oznacza to jedno – całkowitą niewyczuwalność przy jednoczesnym braku wrażenia „suchego oka” . Ze względu na kwestie higieniczne, soczewki jednodniowe szczególnie dobrze sprawdzą się podczas różnego rodzaju wyjazdów. Dlaczego? Po prostu otwierasz nową parę, zakładasz, a po wszystkim wyrzucasz – zawsze z gwarancją sterylnych warunków.

Soczewki dzień/ noc

Istnieją także rozwiązania umożliwiające ostrość widzenia w każdych warunkach. Mowa tu o soczewkach dzień/noc, które mogą znajdować się na oczach nawet przez 6 nocy z rzędu. Kiedy warto zdecydować się na taki model? Szkłą kontaktowe dzień/noc docenią zwłaszcza osoby, które często podróżują lub po prostu – zdarza im się w soczewkach zasnąć. Korygujące, podkreślające kolor oczu, jednodniowe… Bogata oferta soczewek kontaktowych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Optyk Brilliant w Tychach zaprasza na konsultacje, podczas których przeprowadzimy wstępne badanie oraz dobierzemy właściwe soczewki. Nie zwlekaj i zafunduj sobie małą zmianę jeszcze dzisiaj!