Soczewki kontaktowe na wakacje

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe na wakacje


Plaża, góry, a może wypoczynek w miejskiej dżungli? Soczewki kontaktowe, choć tak niepozorne, w rzeczywistości mogą znacząco ułatwić funkcjonowanie podczas letniego wyjazdu. Zapomnij o wiecznie zabrudzonych okularach – w Optyku Brilliant w Tychach pomożemy ci przejrzeć na oczy… oczywiście, w wakacyjnym stylu!


Dlaczego soczewki kontaktowe


O plusach soczewek kontaktowych można mówić godzinami. Nic dziwnego – są wygodne, niewyczuwalne dla oka i pozwalają zapomnieć nawet o bardzo dużych wadach wzroku. Latem ich zalety są jeszcze bardziej widoczne. W tej kwestii szczególnie górują soczewki jednodniowe, które ze względu na najwyższą sterylność doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Nie musisz się nawet martwić o płyn do soczewek, specjalny pojemniczek czy zapasową parę. Wystarczy tylko wyciągnąć kontakty z opakowania i… gotowe! Korzystasz przez cały dzień z uroków urlopu przy najwyższej widoczności i komforcie, a pod koniec wyrzucasz zużytą parę. Prawda, że proste i wygodne?


Soczewki u optyka


Warto jednak pamiętać, aby na soczewki nie decydować się bezpośrednio przed samym wyjazdem. Dlaczego jest to tak ważne? Nasze oczy muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji – tak, aby na urlopie nie spotkała nas żadna przykra niespodzianka. Na 1, 5 miesiąca przed planowaną wycieczką wybierz się więc do dobrego optyka, który zbada twój wzrok oraz dobierze najlepszy rodzaj kontaktów. Jednodniowe, na dwa tygodnie, miesięczne… tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony. Najważniejszym kryterium jest jednak nasze samopoczucie oraz komfort, i to od tych czynników zależy, jaka będzie ostateczna decyzja. Pierwszą parę soczewek założy nam specjalista już w salonie optycznym, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że wszystko zostało wykonane poprawnie. Następnie optyk pokaże nam jak ściągać kontakty oraz przedstawi plan ich pielęgnacji – także w polowych warunkach. Nosisz soczewki na co dzień, ale zastanawiasz się nad wakacyjną zmianą na jednodniówki? Choć w tym przypadku nie musisz od razu powtarzać badań, to warto zasięgnąć porady specjalisty, chociażby w kwestii tego, czego możesz się spodziewać. Niezależnie jednak od stażu w soczewkowym świecie, jedno pozostaje niezmienne – nie powinieneś odczuwać żadnego dyskomfortu. Jeśli tak się dzieje, zgłoś to swojemu optykowi, który pomoże ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.


Jesteś z Tych lub okolic i poszukujesz dobrego optyka, który pomoże ci odmienić swoje wakacje? W Salonie Optycznym Brillant czekamy właśnie na Ciebie! Nie tylko zbadamy twój wzrok, ale i dobierzemy idealne soczewki, dzięki którym twój urlop będzie niezapomnianym przeżyciem. To jak – gotowy zobaczyć więcej?