Szkodliwe nawyki. Okulista z Tychy Brilliant radzi

Tychy Brilliant

Szkodliwe nawyki. Okulista z Tychy Brilliant radzi

Dbamy o nasze zdrowie, kondycję oraz samopoczucie na wiele różnych sposobów. Często zapominamy jednak przy tym o jednym z najważniejszych narządów w organizmie, bez którego wiele rzeczy nie byłoby już takie samo – czyli naszych oczach. Zastanawiasz się, jakie czynniki wpływają negatywnie na wzrok oraz co w tym temacie powie nam okulista? Tychy Brilliant rozwiewają więc wątpliwości – oto top trzy szkodliwych nawyków!

1. Niewłaściwa dieta

To, co znajduje się na naszym talerzu, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu – w tym szczególnie oczu. Niestety, jedzenie w biegu oraz nie zwracanie należytej uwagi na jakość spożywanych produktów może pogłębić zarówno nasze problemy z kondycją, jak i ze wzrokiem. Co zatem powinno znaleźć się w jadłospisie „sokolego oka”? Przede wszystkim, postawmy na produkty bogate w witaminy A, C oraz E, które znajdziemy w warzywach, jajkach czy olejach roślinnych. Bardzo ważne są także minerały, takie jak cynk lub selen. Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze produkty będą dla Ciebie najlepsze, zgłoś się do swojego okulisty, np. Salonu Brilliant w Tychach.

2. Spędzanie dużej ilości czasu przed ekranem komputera

Smartfony, laptopy czy telewizory stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Wpatrywanie się w ekran urządzeń, często bez przerwy lub zachowania odpowiedniej odległości, nie pozostaje jednak całkowicie obojętne dla naszego wzroku. Jak zatem zniwelować do minimum ewentualne skutki uboczne? Pamiętajmy o higienie pracy, czyli prawidłowej postawie oraz robieniu pauz, podczas których zaleca się spoglądanie na odległe przedmioty. Bardzo przydatne będzie też wyrobienie okularów ze specjalną powłoką, przeznaczoną do pracy przy komputerze. Badania w tym kierunku wykonamy m.in. u okulisty w tyskim optyku Brilliant.

3. Lekceważenie wytycznych specjalisty

Okulista zaleca nam odpoczynek od soczewek, a my w dalszym ciągu ich używamy? A może pomimo problemów z suchością, zapominamy o systematycznym zakrapianiu oczu? Zdrowy narząd wzroku to współpraca zespołowa – nasza i specjalisty, który dobiera odpowiednie okulary oraz prowadzi leczenie. Aby więc cieszyć się ostrością widzenia, należy nie tylko pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie lekarskim, ale i stosować się do tego, co zaleca nam okulista. Tychy Brilliant to miejsce, w którym czeka na Ciebie sztab specjalistów oraz garść porad z zakresu dbania o swoje oczy. Z nami szybko spojrzysz na tę różową – bo w końcu zdrowszą – stronę życia!