Jesteś pewny, że Twój wzrok jest dobry?

Brilliant Tychy

Jesteś pewny, że Twój wzrok jest dobry? Okulista z Tychy Brilliant podpowiada, kiedy iść na kontrolę

Badanie dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym

Dorastanie to okres, w którym musimy zwrócić szczególną uwagę na wzrok naszych pociech. Nie ma w tym nic dziwnego – duża ilość nauki, czytanie w kiepskim oświetleniu czy spędzanie czasu przed komputerem to spore obciążenie dla oczu. Aby więc uniknąć późniejszych problemów ze wzrokiem, należy podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim, warto postawić na systematyczne ćwiczenia oczu. Bardzo ważnym aspektem jest także właściwe oświetlenie biurka, tak, aby nasza pociecha nie musiała nadwyrężać wzroku podczas pracy. Co zaś tyczy się wizyt u lekarza, tu sprawa nieco się komplikuje. Specjaliści zalecają, aby w przypadku braku jakichkolwiek niepokojących objawów, w gabinecie okulistycznym zjawić się raz na 3 lata. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby badania powtarzać częściej. Dobrego okulistę dziecięcego znajdziemy m.in. w Tychach w Optyku Brilliant, gdzie wszystkie badania przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów.

Sprawdzanie wzroku u dorosłych po 40 roku życia

Prezbiopia, zwana także starczowzrocznością, to kwestia, z którą prędzej czy później musi zmierzyć się każdy dorosły. I choć nie sposób jej uniknąć, to utrudniające codzienne funkcjonowanie problemy z czytaniem można w łatwy sposób zniwelować. Jak dokładnie? Wystarczy, że przynajmniej raz na rok zagościmy w gabinecie lekarskim. Dobry okulista – w Tychach lub na Śląsku, w zależności, gdzie mamy najbliżej – dobierze nam wówczas okulary dopasowane do naszych aktualnych potrzeb oraz trybu życia.

Badanie u osób starszych

Systematyczne wizyty w gabinecie okulisty powinny znaleźć się także w kalendarzu seniora. Wraz z naszym wiekiem, wzrasta bowiem także ryzyko zapadnięcia na jaskrę, zaćmę, AMD czy choroby siatkówki. Tutaj również specjaliści zalecają jedną wizytę na rok, chyba, że stan zdrowia będzie wykazywał inaczej. Warto także pamiętać, że niezmiernie pomocny przy wykrywaniu chorób takich jak jaskra – która w pierwszym stadium bywa bardzo trudna do zdiagnozowania – jest specjalistyczny sprzęt. Z tego powodu wybierajmy sprawdzonych, dobrych okulistów, jak optyk Brilliant w Tychach.