Laserowa korekcja wzroku. Wyjaśnia dobry okulista Tychy

Laserowa korekcja wzroku. Wyjaśnia dobry okulista Tychy

Kilka minut i wada wzroku utrudniająca nam codzienne funkcjonowanie po prostu… znika. Niemożliwe? Dzięki laserowej korekcji wzroku możemy całkowicie i trwale likwidować schorzenia takie jak dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Kto może poddać się takiemu zabiegowi i co warto o nim wiedzieć? Odpowiada dobry okulista Tychy.

Czym jest laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny zabieg gwarantujący niesamowite rezultaty – w większości przypadków korekcja przywraca bowiem pełną ostrość widzenia. Aby jednak móc wykonać zabieg, powinny być spełnione określone warunki, np. ustabilizowana wada, nie mogą też wystąpić żadne przeciwwskazania zdrowotne. Takimi dyskwalifikującymi barierami, oprócz postępującej wady wzroku, są m.in. zaćma, jaskra, cukrzyca czy stany zapalne oczu. Przed korektą wykonywane są badania kwalifikacyjne.

Laserowa korekcja wzroku – jak to wygląda w praktyce?

Udało się znaleźć odpowiednią klinikę, pomyślnie przejść badania kwalifikacyjne i oto jesteśmy przed zabiegiem. Jak wygląda cały proces? Powieki unieruchamia się przed naturalnym odruchem mrugania. Następnie odchyla się płatek nabłonka rogówki oka i przeprowadza modelowanie rogówki wiązką światła laserowego, co doprowadza to zmiany krzywizny rogówki – a w rezultacie do zmiany mocy optycznej oka. Po całym procesie płatek trafia na dawne miejsce i… gotowe!

Laserowa korekcja trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w postaci kropel, co oznacza, że w trakcie korekty pacjent pozostaje przytomny.

Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania

Dla osób, które nie mogą lub nie chcą poddać się laserowej korekcji wzroku, pozostaje niezwykle szeroki wybór modnych oprawek i nowoczesnych, niemal niezauważalnych w noszeniu soczewek kontaktowych. Planujesz korekcję wzroku, ale nie masz jeszcze ukończonych wymaganych 21 lat? Czas do operacji możesz przeczekać z modnymi okularami, dobranymi do Twojego stylu życia i indywidualnych potrzeb. Taką usługę wykonasz m.in. u dobrego okulisty Tychy z gabinetu Brillant.