Na co zwrócić uwagę przy kupnie okularów?

Okulista Tychy

Wystarczy jedno spojrzenie i… zakochujemy się w danym modelu okularów bez pamięci. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tych „jedynych” oprawek, warto sprawdzić, czy wymarzona para leży na naszym nosie jak należy. Okulista Tychy Brilliant podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę!

 

Szerokość okularów

To jeden z ważniejszych aspektów przy wyborze okularów. Za szeroki model będzie źle leżał, zsuwał się z nosa i zniekształcał rysy, z kolei zbyt wąskie okulary zaburzą proporcje, a ich zauszniki nieestetycznie się odkształcą. O czym więc należy pamiętać? Podstawowa zasada dotycząca szerokości okularów, jaką powinniśmy kierować się przy wyborze modelu to sprawdzenie, czy nasze oczy znajdują się „pośrodku” okularowych szkieł.

 

Kolor karnacji

To aspekt, który często pomijamy przy zakupie okularów. Tymczasem kolor oprawek powinien być dopasowany do tonacji naszej skóry, dzięki czemu będziemy w okularach jeszcze lepiej wyglądać – a co się z tym wiąże, lepiej czuć. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami jasnej cery, ale o zimnym odcieniu, wybierajmy chłodne róże i pastele, z kolei cieplejsze podtypy (z piegami lub przebarwieniami) świetnie komponować się będą ze złotem czy beżem, które dodatkowo zaakcentują subtelność urody. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ciemniejszych karnacji. Tu również występuje podział na podtypy – ciepły i zimny odcień – którymi należy kierować się przy kupnie okularów.

Niezależnie jednak od tonacji cery, na pewno sprawdzi się klasyczna czerń oraz ponadczasowy szylkret.

 

Mostek okularów

Mostek w okularach nie może nas ani uciskać, ani być zbyt szeroki. Ten w plastikowych oprawkach nie ulega regulacji – stąd jeśli zdecydujemy się na oprawki wykonane właśnie z takiego tworzywa, to ten element musi być perfekcyjnie dopasowany do naszej twarzy. Podobnie sprawa wygląda w przypadku oprawek metalowych, gdzie choć sam nosek jest regulowany, to już mostek powinien być dostosowany do szerokości nosa.

 

Wygoda

Na sam koniec najważniejsze – czyli to, jak czujemy się w danym modelu. Jeśli wybrane okulary pasują do kształtu twarzy, podkreślają nasze atuty a przy tym wydają nam się praktycznie niezauważalne, to nie zastanawiaj się i… kupuj!