Trenuj swój wzrok razem z dobry okulista Tychy

dobry optyk Tychy

Nasze oczy to niezwykle pracowity narząd. Nie dość, że przez cały czas dbają oto, abyśmy wszystko widzieli w całej rozpiętości barw i ostrości, to do tego wszystkiego bardzo rzadko mają okazję „wypocząć” od tych codziennych zmagań. Dziś dobry okulista Tychy podpowie wam, co zrobić, aby zrelaksować – a przy okazji i potrenować – swoje oczy. Do dzieła!

 

Gimnastyka oczu

Oto kilka ćwiczeń, które wspomogą Cię w walce o „sokoli wzrok”. Nie zaszkodzi zastosować ich już teraz:

  • Rozluźnij się, usiądź prosto i weź kilka głębokich oddechów. Teraz pora na szybki trening oczu, który warto zacząć od kilku spojrzeń – raz w prawą, raz w lewą stronę, nie poruszając przy tym głową. Możesz także zatoczyć oczami kilka „ósemek” oraz kilkakrotnie zamrugać.
  • Płynne ruchy to doskonała gimnastyka dla naszych oczu. Jeśli więc dużo pracujesz przed komputerem, nie zaszkodzi, aby od czasu do czasu oderwać wzrok i skupić się na czymś, co jest daleko – i powoli, dokładnie „obrysować” widoczny kształt wzrokiem.
  • A może chwila całkowitego relaksu podczas pracy? Usiądź wygodnie, a następnie przez chwilę rozgrzewaj swoje dłonie – tak, aby były przyjemnie ciepłe. Następnie zamknij oczy i przyłóż ręce do twarzy. Natychmiastowa ulga gwarantowana!

Pamiętaj, żeby swoje oczy gimnastykować regularnie – a na szybko odczujesz pierwsze rezultaty!

 

Co szkodzi naszym oczom? Oto krótka lista od dobry optyk Tychy

Chcesz cieszyć się ostrością widzenia w każdych warunkach? Oto, czego m.in. musisz unikać:

  • czytania oraz pracy w kiepskim oświetleniu;
  • czytania w pozycji leżącej;
  • długotrwałego przebywania na słońcu bez właściwej ochrony przed promieniowaniem UV ( odpowiednie okulary z filtrem, najlepiej dobrane przez optyka);
  • wytężanie wzroku oraz brak właściwej higieny pracy np. podczas pracy przed komputerem.

Niezależnie jednak od tego, jak wiele uwagi poświęcimy ćwiczeniom, to musimy pamiętać o jednym – trening w żaden sposób nie zastąpi wizyty u okulisty. Jeśli więc tylko odczuwasz jakikolwiek dyskomfort, niezwłocznie udaj się do lekarza i sprawdź swój wzrok pod czujnym okiem specjalistów. W okolicach Śląska pomoc uzyskasz u dobrego optyka Tychy Brilliant.